Seniorzy nagrodzeni w Przystanku 60+ (foto)

Łódzki Dom Kultury podsumował całoroczne działania na rzecz seniorów z województwa łódzkiego. W ramach projektu „Przystanek 60+”, podobnie jak w roku ubiegłym, ŁDK wyróżnił osoby/organizacje, które wykazały się wysokim zaangażowaniem w rozwój i promocję projektu. Seniorzy zostali nagrodzeni podczas Gali 17 grudnia.

Wyróżnienie dla Lidera Grupy Senioralnej 2019 odebrała piotrkowianka Janina Franczak-Kujawska, która doceniona została za pracę i zaangażowanie na rzecz aktywizacji seniorów w ramach projektu „Przystanek 60+”. Pozostałe podziękowania otrzymali: Kabaret Bez Nazwy z Lipiec Reymontowskich – jako wschodząca gwiazda 2019 r., Jadwiga Kocik z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Krzysztof Kozłowski z Łodzi – Multitalent 2019, Grzegorz Nowak z Wielunia (Radio Ziemi Wieluńskiej) – za promowanie projektu „Przystanek 60+” oraz Dom Pomocy Społecznej w Skrzynnie za zaangażowanie i aktywny udział w projekcie.

Podsumowanie projektu połączone zostało z ostatnim w tym roku konkursem – XX Wojewódzkim Przeglądem Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, organizowanym w kategorii muzycznej. Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia wykonywano utwory związane tematycznie ze świętami i zimą. I miejsce w kategorii chóry otrzymał „Con Grazia” z Czastar. Jury wyróżniło również Chór UTW im. Heleny Kretz z Łodzi oraz Sebastiana Sikorę, który otrzymał nagrodę za najlepszego dyrygenta.

W kategorii zespoły I nagrodę otrzymał Zespół „Kalina” z Tomaszowa Mazowieckiego. Pozostałe miejsca przypadły Zespołowi Śpiewaczemu „Bednary” z Nieborowa (II miejsce) oraz Zespołowi Wokalnemu „Canto Amici” z Łasku (III miejsce). Najlepszym solistą wybrano Jadwigę Kocik z Tomaszowa Mazowieckiego. Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych znajduje się na stronie Łódzkiego Domu Kultury www.ldk.lodz.pl.

„Przystanek 60+” realizowany jest od trzech lat. Tylko w tegorocznych działaniach obejmujących szereg inicjatyw artystycznych, wzięło udział około tysiąca seniorów z łódzkiego. Patronat honorowy nad projektem „Przystanek 60+” sprawuje Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *