DSC_0706W sobotę, 21 marca o godz. 18:30 w Teatrze Muzycznym w Łodzi rozpocznie się premiera długo oczekiwanego Snu nocy (nie)letniej. Patronem medialnym sztuki jest Plaster Łódzki.

To spektakl komediowo-muzyczny na motywach Snu nocy letniej Williama Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka. Sztuki Szekspira od lat bawią i wzruszają kolejne pokolenia, a wizja sukcesu ich adaptacji kusi ludzi teatru i filmu. Mogłoby się wydawać, że nikt niczego nowego już nie wymyśli…

Na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi Sen nocy letniej, najsłynniejsza komedia tego wybitnego dramaturga, zyska nietypową muzyczną oprawę. Znane i lubiane polskie przeboje, takie jak Gdzie ci mężczyźni Danuty Rinn czy Sen o Victorii zespołu Dżem, zostały zręcznie wplecione w sceniczną opowieść, wzmacniając jej wymowę i nadając wyjątkowy rytm.

DSC_0673

Sen nocy (nie)letniej to satyra na otaczającą nas rzeczywistość. Rzeczywistość mediów bez misji, społeczeństwa bez idei i mnożących się talent shows bez talentów. Rzeczywistość pełną plotek i skandali. Czy dziś miłość może być jeszcze prawdziwa i szczera, czy też pozostaje tylko ułudą i snem letniej nocy? Przedstawienie w ramach nowego cyklu teatru – OFF Północna – w ramach którego prezentować się będą młodzi twórcy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Calineczka w Teatrze Arlekin
AKHE_foto
Łódzkie Spotkania Teatralne 2013
baroncyganski
Baron cygański w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*