W tym roku jednym z prezentów dla naszych najmłodszych Widzów będzie premiera filmu pt. „Sen Księcia” oparta na spektaklu baletowym „Królewna Śnieżka” według pomysłu i reżyserii Maestro Michała Kocimskiego. To wielowątkowa opowieść o Królewnie Śnieżce (Alicja Bajorek) i Księciu (Dominik Senator) opowiedziana z nieco innej perspektywy. Ujrzymy najskrytsze zakamarki Teatru, bajkowe animacje i efekty specjalne. Występuje niemal cały zespół Baletu i Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi! Zapraszamy do wspólnego oglądania 3 czerwca 2020 roku!

„Sen Księcia” nawiązuje do spektaklu jubileuszowego, który zaplanowany był z okazji 50-lecia prapremiery baletu skomponowanego przez Bogdana Pawłowskiego do choreografii Witolda Borkowskiego pt. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Niestety w marcu 2020 roku jubileusz Śnieżki został odwołany z powodu pandemii. Projekt jest zatem sygnałem przesłanym łódzkiej publiczności, w którym artyści – wyrażając tęsknotę za widzami, czekają na otwarcie naszej instytucji – a także apelem, by nie tracić nadziei na powrót do świata wielkiej kultury. Jednocześnie jest też ukłonem w stronę najmłodszych widzów – a konkretnie prezentem Teatru Wielkiego w Łodzi z okazji Dnia Dziecka.

Tytuł nawiązuje do fabuły filmu, jednak pokazuje znaną wszystkim historię z nieco innej perspektywy, z których każda opowiada oddzielną historię ale połączoną wspólnym elementem, kluczowym dla całej bajki – jabłkiem. Książę szukając Śnieżki w teatralnych przestrzeniach, trafia do najskrytszych zakątków budynku – często nie znanych nawet dla pracowników Teatru Wielkiego.

Nagle nasz bohater dostrzega w oddali stojącą Śnieżkę. Ona, czująć jego obecność, powoli się do niego  odwraca. I tu następuje zwrot akcji, którego nie chcę na razie zdradzać – opowiada Maestro Michał Kocimski. I dodaje: – Film ze względu na sytuację epidemiczną jest kameralny. Wybrani muzycy grają scenki aktorskie używając instrumentów w nietypowy sposób. Jedyna scena zbiorowa filmu została nagrana zdalnie przez wszystkich artystów dwóch zespołów, orkiestry i baletu. Naszym projektem chcemy porwać młodszą widownię w magiczny świat, pozwolić im oderwać się od pandemicznej rzeczywistości – puentuje.

Część scen została nakręcona na greenscreenie, pojawią się animacje i efekty specjalne stworzone przez  Krzysztofa Niemczyckiego, wprowadzające widza w iście baśniowo – surrealistyczny klimat.


Zapraszamy na premierę online na Facebooku oraz kanale YouTube Teatru Wielkiego w Łodzi – 3 czerwca 2020 roku, godz. 18:00


Realizatorzy:
Michał Kocimski – scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne, choreografia
Krzysztof Niemczycki – koncepcja wizualna, operator, montaż
Adam Grabarczyk – współpraca artystyczno – techniczna
Adam Trautz – oświetlenie planu

Obsada:
Dominik Senator – Książę
Alicja Bajorek – Królewna Śnieżka
Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

                                                             

Bądź na bieżąco i dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/261134525101542/

Kanał Youtube Teatru Wielkiego w Łodzi: https://www.youtube.com/user/TeatrWielkiLodz

Odwiedź wirtualną wystawę „Dzieci w Operze”: http://www.cyfrowemuzeum.operalodz.com/i-dzieci-w-operze-wazne-bywaja/?lang=pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Róża Jerychońska w Teatrze Jaracza
Gala_Baletowa._Yuka_Ebihara_w_Don_Kichocie_Alexeia_Fadey
Wielka Gala Baletowa w Teatrze Muzycznym
cover_photo_fb_XXIV_MFSPiN
Program Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*