PR7_8194Z całą pewnością mogę stwierdzić, że w niedzielny wieczór w Teatrze Małym w Manufakturze odbyła się prawdziwa psychoterapia.  Jak na profesjonalną sesję przystało był pan terapeuta – w tej roli rewelacyjny Jacek Borkowski  i  oczywiście grupa – publiczność. Każdy z widzów podjął się tej karkołomnej terapii z premedytacją kupując bilet i zasiadając na swoim miejscu.  Łodzianie wartko podjęli temat, panie i panowie dzielnie uczestniczyli w sesji.

Szybko terapia grupy przerodziła się w śmiechoterapię , a na scenę wstąpił pacjent indywidualny – Adam Marjański. Sesja okazała się wspaniałą rozprawą dwóch panów dotyczącą niezwykle żywego dla większości z nas tematu…tematu seksu. Sztuka przerodziła się w dyskurs o stereotypach  i uprzedzeniach. W jaki sposób seks jest przedstawiany we współczesnym świecie? Dlaczego mimo dorosłego wieku, wciąż wstydzimy się o nim mówić? Dlaczego wciąż blokujemy w sobie swój popęd seksualny? Terapeuta w końcu stwierdził:  „Nie mogąc pieprzyć, tłumi pan pieprzenie!”

Odblokowanie odbywało się więc poprzez różne metody terapeutyczne. Sposoby wywarcia tzw. „dobrego pierwszego wrażenia” okazały się nie takie proste jakby wydawać się mogło…ale któż z nas tego nie przeżył? Rzecz stawała się trudniejsza , gdy w grę zaczynały wchodzić  próby nawiązania głębszych relacji. Terapeuta  skorzystał z wielu technik wpływu na pacjenta, prób uzdrowienia go lub jak to nazwał zachęcenia do bycia „normalnym”.  Dzielnie pomagała mu w tym łódzka publiczność. Na koniec terapeuta osiągnął swój cel, wszyscy złączyli się we wspólnym…nie zdradzę w czym…

Wszystkich zainteresowanych oczyszczającą śmiecho-sekso-terapią zapraszam gorąco na spektakl, który w lutym zawita w Łodzi po raz kolejny. 

/fot. 1-6 mat.pras.

Zobacz także:

Klimakterium… i już w Teatrze Jaracza – recenzja

Wariat i zakonnica – recenzja

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1860
Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2014 – dzień 1 (foto)
Halka_01
Halka w Teatrze Wielkim (foto)
Zapis dyskusji „Artysta w kryzysie”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*