Sekrety Łodzi w Poleskim Ośrodku Sztuki

sekretylodzki

W ramach cyklu Czytam więc jestem Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza w poniedziałek, 5 czerwca o godz. 18 na spotkanie z Jackiem Perzyńskim i Anną Kulik współautorami książki Sekrety Łodzi. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz slajdów. Wstęp wolny. 

Łódź po raz kolejny zdradza swoje tajemnice. Odkrywa je strona po stronie… następne miejsca, wydarzenia, nazwiska. Roman Polański i Eugeniusz Bodo, willa z horroru oraz historia pewnego wyjątkowo ponurego więzienia… Nie zabraknie Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego ani króla fryzjerów Antoine’a. Kilkadziesiąt niezwykłych historii tworzy pierwszą część „Sekretów Łodzi”. Otwórz książkę i daj się porwać do świata, w którym spotkasz silne i utalentowane kobiety, odważnych i ekstrawaganckich mężczyzn, staniesz się świadkiem cudów św. Antoniego, przeżyjesz prawdziwe chwile grozy podczas wybuchu gazu na Retkini, a zasady higieniczne dawnej Łodzi już nie będą dla Ciebie zagadką! Autorzy pokazują nieznane oblicze miasta, które zadziwia i fascynuje. Całość została opatrzona unikatowymi fotografiami i fragmentami publikacji prasowych.

Jacek Perzyński-dziennikarz, historyk, politolog. Współpracuje z TVP, Szkołą Filmową w Łodzi jako autor scenariuszy, reportaży i programów. Publikuje artykuły w prasie ogólnopolskiej, a także w Rocznikach Kutnowskich, Zgierskich Zeszytach Regionalnych oraz Rocznikach Łowickich. Autor książek: „Smolar – piłkarz z charakterem. Biografia Włodzimierza Smolarka”,” Sekrety Łodzi – ludzie”, „Żeglarz i Siłacz. Czy kapitan Nemo i Superman pochodzili ze Strykowa”, „Sekrety Łodzi – ludzie”
 
Anna Kulik -pierwsze zawodowe kroki stawiała w łódzkiej redakcji „Super Expressu”. Od 1997 roku pracowała w „Wiadomościach Dnia”, zaś od 2000 roku w „Dzienniku Łódzkim”. W 2004 roku rozpoczęła pracę w Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Następnie, także w Warszawie, podjęła się założenia Agencji Prasowej Polskapresse. Prowadziła wywiady m.in. z Tadeuszem Mazowieckim, Lechem Wałęsą, Jarosławem Kaczyńskim, Józefem Oleksym, Leszkiem Millerem, Bronisławem Komorowskim, gen. Sławomirem Petelickim, Markiem Belką. W ostatnich latach Anna Kulik skupiła się na opracowaniu wydawnictw poświęconych mało znanej historii Łodzi i regionu, której jest wielką pasjonatką. W 2008 roku została wyróżniona Odznaką za Zasługi dla Miasta Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *