Scott Henderson Gang w Klubie Mandala

scot_plakatW niedzielę, 19 maja o godz. 19 w Klubie Mandala (Rewolucji 1905 r. 78/80) rozpocznie się koncert Scott Henderson Gang.  Bilety w cenie 110 złotych do nabycia w klubie (najlepiej zadzwonić wcześniej pod numer telefonu 601 700 407) oraz w sklepie płytowym Ale Jazz, który również mieści się przy Rewolucji 78/80.

Scott Henderson to jeden z najlepszych gitarzystów na świecie, Wybitny kompozytor, współzałożyciel supergrupy Tribal Tech do naszego miasta przyjedzie wraz z chicagowskim basistą Feltonem Crews’em (ex. Miles Davis) i Krzysztofem Zawadzkim (Walk Away).

Scott Henderson zaczynał od typowego rock and rolla, czyli tak jak to robi większość gitarzystów. Grał kawałki Led Zeppelin, Deep Purple, Johnny’ego Wintera. Nie interesował się jazzem, dopóki nie poszedł do szkoły. Wtedy zaczął słuchać takich zespołów jak: Weather Report, Mahavishnu Orchestra i Steps Ahead. „Te grupy wprowadziły mnie w świat muzyki fusion” mówi Scott. Studiował na Florida Atlantic University, ale oni uczą tylko aranżacji i kompozycji. Nie ma tam wydziału gitary. „Tak więc poczekałem do czasu, kiedy mogłem wyjechać do Kalifornii, ponieważ chciałem studiować w tamtejszym Guitar Institute of Technology, gdzie uczyli Pat Martino i Joe Diorio. Wiedziałem, że jest to szkoła ukierunkowana na gitarę, tak więc po dwóch latach nauki w szkole na Florydzie w roku 1980 przeniosłem się do Los Angeles i podjąłem studia na Guitar Institute w LA mówi Scott. Bardzo pomogły mi one przełożyć na gitarę całą moją wiedzę, która zdobyłem wcześniej w szkole na Florydzie”. Od kilku lat koncertuje z własnym Trio wraz z Dennisem Chambersem, Jeffem Berlinem i Stevem Smithem. Nagrywał też z zespołem Chick Corea’s Elektric Band z wiolonczelistą Jean-Luc Ponty i basistą Jeffem Berlinem.

Felton Crews – Jego znakiem rozpoznawczym jest swobodny, melodyjny i otwarty styl, dzięki któremu uznawany jest obecnie za jednego z najbardziej innowatorskich basistów. Ten utalentowany muzyk dzielił sceny z wieloma wyjątkowymi i szanowanymi postaciami ze świata muzyki. Pierwszy profesjonalny występ zaliczył jeszcze w szkole średniej kiedy został zaproszony do współpracy z Minnie Ripperton. Od tej chwili kolejne sukcesy pojawiały się regularnie jak kolejne nuty skali. W 1980 roku został zauważony przez Milesa Davisa, z którym nagrał album Man with the Horn. Ich współpraca trwała przez wiele kolejnych lat, podczas których Felton komponował piosenki do wielu wspólnych projektów. W 1986 roku Felton udał się wraz z Milesem na światową trasę the Warner Brothers Tutu tour. W trakcie tego tournee występował u boku takich sław jak George Duke, David Sanborn, Mike Stern, Robben Ford czy Carlos Santana. Felton pojawił się również z Milesem w wielu amerykańskich programach telewizyjnych, min.: Dick Cavett Show, Crime Story czy Amnesty International, jak również w kilku programach w Europie i Ameryce Południowej. Współpracował również przy nagraniach albumów Ramseya Lewisa, Randy’ego Halla, Roberta Irvinga i The Dells. Mogliśmy go równiż zobaczyć na scenie u boku Otis Clay, Otis Rush, Sun Seals, Junior Wells, Billy Branch i wielu innych.

Krzysztof Zawadzki – czołowy polski perkusista, założyciel Walk Away, współpracował z Billem Evansem, Bobem Bergiem, Ericem Marienthalem, czy Hiramem Bullockiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *