W niedzielę, 23 września o godz. 19:30 w Przestrzeni Roboczej (Wólczańska 226/3) odbędzie się piętnasta Scena Robocza. Wstęp wynosi 10 zł.

Do instrumentów, ciał, preparacji, mikserów, efektów, taśm, magnetów i rzeczy. Współczeska, improwizka, plądrofonia, taniec, performance, malarstwo, rysunek, wizualki. Scena Robocza przewidziana jest jako cykliczny punkt wymiany i rozmów pomiędzy dźwiękami oraz innymi mediami artystycznymi. Scena Robocza to live-set zaproszonego gościa a następnie interakcja i współdziałanie z lokalnym artystą.

W piętnastej odsłonie wystąpią:

Sébastien Branche -francuski saksofonista. Dźwięk traktuje jako materiał, z którym można pracować na różne sposoby. Interesuje go też jego związek z ciałem (często występuje z tancerzami) i przestrzenią (zajmuje się tematyką pejzażu dźwiękowego). Pracuje solowo z saksofonem tenorowym na statywie (Lignes) oraz z sopranowym i wodzie (saxoph2one). Gra w elektroakustycznym trio KKP3 oraz w orkiestrze IMO. Wśród jego projektów można wymienić choćby duety z Arturem Vidalem, wiolonczelistą Cyprienem Busolinim czy Miguel A. Garcia oraz trio z Ludgerem Hennigiem i Robertem Rehnigiem. Zagrał wiele koncertów w całej Europie i na wielu festiwalach, brał udział w spacerach i performancach dźwiękowych. Sébastien uczy matematyki w szkole średniej oraz prowadzi warsztaty dźwiękowe.

Aleksandra Chciuk – Absolwentka Łódzkiej Filmówki, Uniwersytetu Łódzkiego i szkoły muzycznej. W swojej twórczości chętnie podejmuje tematy zjawisk dźwiękowych i ich wpływu na stan umysłu oraz reakcje ciała. Ważnym aspektem w twórczości artystki jest także natura oraz jej muzyczne i psychologiczne związki z człowiekiem. Obecnie zajmuje się zjawiskiem deprywacji sensorycznej. Jej prace były prezentowane np. w Arsenale na Biennale Sztuki w Wenecji, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Galerii Leto w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Atlasie Sztuki w Łodzi czy Siddhartha Art Gallery w Katmandu. Występuje na festiwalach muzyki współczesnej jak Instalakcje w Warszawie, Musica Moderna czy Musica Privata w Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Małpa w Sodzie
thestubs
The Stubs w Żarty Żartami
Fisz Emade Tworzywo w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*