Scena Robocza #13 / Giżycki, Karminsky, Porada

We wtorek, 3 lipca, na terenie Przestrzeni Roboczej (Wólczańska 226/3) rozpocznie się trzynasta edycja Sceny Roboczej. Wstęp wynosi 10 zł.

Scena Robocza przewidziana jest jako cykliczny punkt wymiany i rozmów pomiędzy dźwiękami oraz innymi mediami artystycznymi. Scena Robocza to live-set zaproszonego gościa a następnie interakcja i współdziałanie z lokalnym artystą.

W nadchodzącej odsłonie wystąpią:

Giżycki/Karminsky – Eksperymentatorzy materii elektroakustycznej. Tworzą narrację złożoną z iście wizualnych, namacalnych i wielowymiarowych brzmień elektroniki i gitary basowej z brzmieniami improwizacji klarnetów i saksofonu poruszającymi się w szerokim spektrum ekspresji. Od transowych przestrzeni, przez impresyjne plamy dźwiękowe po pełne ekspresji intrygujące opowieści, a wszystko oparte na dużej dozie uważności i współgraniu z danym miejscem oraz czasem. Od początku roku własnym sumptem pracują nad debiutanckim albumem, który łączyć ma świat nieoswojonej elektroniki z światem jeszcze bardziej nieoswojonych instrumentów.

Michał Giżycki – klarnecista, saksofonista, intuicjonista. Zasila poznańską scenę muzyki improwizowanej. Inspiracje czerpie z wszelkich wartościowych zjawisk dźwiękowych fauny i flory (także z muzyki jazzowej, współczesnej, etnicznej czy rockowej). Zafascynowany jest muzyką samą w sobie, w oderwaniu od wszelkich podziałów czy stylistyk, jak również tą poruszającą się po określonych stylistykach jednak z podejściem czysto muzycznym.

Hubert Karmiński – muzyk grający na gitarze basowej i syntezatorach oraz producent muzyczny rodem z Kujaw, związany z poznańską sceną eksperymentalno – improwizatorską (członek Poznańskiej Orkiestry Improwizowanej). Uczeń wrocławskiej Szkoły Muzyki Nowoczesnej. Aktualnie producent w studiu nagrań Radia Afera, kurator Kołorkingu Muzycznego an_ARCHE, gdzie cyklicznie organizuje Salon Odsłuchowy oraz Koimpro!

Gabriela Porada- rocznik 1995 roku. Dyplomowała się w Pracowni Scenografii i Kostiumu łódzkiej ASP u dr hab. Ewy Bloom-Kwiatkowskiej i Pracowni Obrazu prof. Aleksandry Gieragi. Głównie zajmuje ją przestrzeń teatru i filmu oraz działania efemeryczne takie, jak performans. Brała udział w 54 edycji Performance Arts Studies z Johannesem Deimlingiem. Jest członkiem łódzkiego Kolektywu ELIPSA, który eksperymentuje w obszarze działań performatywnych. Jej praca była pokazywana na tegorocznym festiwalu scenografii i kostiumów w Lublinie – „Scena w budowie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *