Scena dla Kobiet jest pierwszą inicjatywą w Polsce, zrzeszającym na tak dużą skalę kobiety, działające niezależnie na rynku muzycznym w Polsce. Inicjatywa powstała w Łodzi.

Na druga połowę lutego zaplanowane jest pierwsze duże wydarzenie, którym jest nagranie „Babskiej płyty” czyli płyty nagranej wyłącznie przez kobiety, w której udział bierze blisko 50 kobiet – wokalistek i instrumentalistek, z całej Polski i spoza kraju.

Płyta będzie nagrywana w Łodzi. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, na tak dużą skalę. Na początku marca będzie można zapoznać się z pierwszymi wynikami pracy. Od 14 lutego, przez najbliższy miesiąc zaplanowane sa koncerty kobiet towarzyszące wydarzeniu, głównie w województwie łódzkim. Także planowanych jest ok 5-7 koncertów w okolicach 8 marca.

14 lutego, godz. 19:30 Cafe Bar Poczekalnia
KOSY – wstęp: 30 zł.

Zespół KOSY ujmuje pieśni rodzime Kraju Kwitnącej Jabłoni w swych twórczych, współczesnych aranżacjach. Kosy powstały w czerwcu 2019 i dzięki współpracy z Fundacją „Deutsch-Polnische Gesellschaft Berlin” mają na swoim koncie kilka koncertów w Berlinie, zdobyły II nagrodę na Festiwalu Folkloru Lokalnego Strażnicy Tradycji w Siedlęcinie, a także nagrodę publiczności oraz wyróżnienie za „znakomite wykorzystanie możliwości wokalnych w aranżacjach pieśni” podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Folkowej „Mikołajki Folkowe” w Lublinie. Dziewczyny występują w składzie: Aleksandra Gronowska, Kasia Pakosa, Anastazja Sosnowska, Katarzyna Szetela-Pękosz.

26 lutego, godz. 20 Cafe Bar Poczekalnia
Dorota „Sowa” Kuziela – wstęp: 20 zł

Przeprowadzi nas przez krainę smutku, śmiechu, melancholii, tęsknoty, obiegniemy dookoła planetę, polecimy w kosmos by znów zejść na ziemie i spokojnie na niej zasnąć. Utwory które powstawały na przestrzeni kilku ostatnich lat zostały świetnie przyjęte przez duży krąg słuchaczy. Piosenki Doroty dają do myślenia, są z jednej strony osobiste, z drugiej poruszające sprawy wielkie i tematy ostateczne.

29 lutego, godz. 21 KIJ
O.N.E Quintet – wstęp wolny

Zespół wykonuje autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. To prawdziwa mieszanka wybuchowa współczesnego jazzu, free i muzyki etno, podana jednocześnie w sposób świeży i nowatorski. Każda z muzyczek tworzących zespół jest wielokrotnie utytułowana podczas krajowych i zagranicznych konkursów.

Zespół tworzą Monia Muc, Dominika Rusinowska, Pola Atmańska, Kamila Drabek, Patrycja Wybrańczyk.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
rojek
Artur Rojek Autumn Tour 2015 w Teatrze Wielkim
badjiband
The Badji Band w Lokalu
alkoholica
AlcoholicA w Iron Horse

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*