sawblade2013W piątek, 12 czerwca w Stereo Krogs wystąpi warszawska grupa Sawblade. Jako support zagra Rattle Nite. Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Sawblade”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie zaproszenia. Zabawę zakończymy 12 czerwca o godz. 2, powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

SAWBLADE zaprasza na trasę „Reminiscent Epilogue” – ostatnie koncerty przed nagraniem drugiej płyty!

Warszawski SAWBLADE, autorzy jednego z najciekawszych metalowych debiutów 2014 – płyty “Reminiscence” jeszcze przed wakacjami wystąpią na 7 koncertach, kończąc w ten sposób koncertową promocję swojego pierwszego pełnego albumu. Na trasie wystąpi z zespołem nowy basista Filip „Galvaag” Gawlak,  który zastąpił Michała „Leszcza” Oleszczuka.

Już na początku września muzycy Sawblade rozpoczynają nagrania drugiego albumu. Płyta, której tytuł nie został jeszcze ujawniony zostanie poddana miksom i masteringowi w białostockim Studio Hertz. Piecze nad rejestracją natomiast ponownie będzie trzymał Filip ‘Heinrich’ Hałucha. Premiera zaplanowana jest na przełom października i listopada. Na oficjalnym profilu Youtube zespołu opublikowane zostało ostatnio nowe materiały video, w tym tzw. ‘playthrough’ zarówno gitarowe jak i perkusyjne.
 
Pierwszy album “Reminiscence” został nagrany w studio Sound Division. Produkcją całości zajął się Filip ‘Heinrich’ Hałucha. “Reminiscence” to dziewięć technicznych utworów będących energetyczną, niespotykaną mieszanką amerykańskiego groove w klimacie Disturbed czy Godsmack oraz ostrzejszego grania z rejonów thrash/metalcore. W sieci można posłuchać utworu promującego album zatytułowanego “Believe” – przygotowanego w formie tzw.

Cały album jest natomiast dostępny w serwisach iTunes i Spotify.

Jak mówią sami muzycy – „Reminiscence” to zbiór wszystkich naszych doświadczeń uformowanych w taki sposób by osoba postronna, słuchacz, mógł odebrać te wspomnienia z całą ich mocą – za sprawą wyrazistych tekstów śpiewanych jeszcze silniejszym wokalem, ściany dźwięku gitar i niemalże mechanicznej, brutalnej sekcji rytmicznej. Sawblade nie kryją, iż ich podejście do grania ciężkiej muzyki odstaje od rodzimej sceny. Duży nacisk kładą na wielowątkową melodyjność utworów, refreny nie są jedynie dodatkami.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
cover_front
Mr. Zagaynikov – Sunshine Units (zakończony)
cygne
Cygne w Dom Literatury (zakończony)
maratonzlotegloby
Maraton Złotych Globów w Silver Screen (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*