sawbladeW sobotę, 14 czerwca o godz. 18 w Luce rozpocznie się impreza z udziałem zespołów Hellwood, Cornada, Sawblade i Internal Quiet. Bilety kosztują 15/10 zł.

ROZPISKA GODZINOWA:
18:30 otwarcie
19:00-19:30 Hellwood
19:45-20:30 Cornada
20:45-21:30 Sawblade
21:45-23:00 Internal Quiet

Internal Quiet (Hard Rock / Heavy Metal / Rock, Łódź)

Zespół powstał w maju 2011 roku z inicjatywy Sławka Papisa (gitara) i Andrzeja Kostrzewy (bass).
W sierpiniu 2011 do zespołu dołączył gitarzysta Bronek Grzywacz. Następnym poszukiwanym muzykiem był perkusista. Wybór padł na Pawła Krasińskiego.
Niestety tydzien po przyjęciu do zepołu Pawła zmarł nagle na zawał serca Andrzej Kostrzewa. Po dwumiesięcznej przerwie zespół zatrudnił grającego na gitarze basowej Mateusza Stołowskiego. Przyszedł czas na kolejnego muzyka który wypełniłby lukę którą dostrzegli muzycy. Kolejnym członkiem zespołu został Dawid Roźniakowski(klawisze). Po kilku miesiącach prób muzycy postanowili poszukać wokalisty. Frontmanem a zarazem ostatnim członkiem zespołu został Dominik Zurovac. W kwietniu 2014 roku zespół opuścił Bronek Grzywacz. Obecnie skład zespołu to pięciu muzyków:

Sławek Papis – gitara.
Mateusz Stołowski – bass.
Paweł Krasiński – perkusja.
Dawid Roźniakowski – instr.klaw.
Dominik Zurovac – wokal.

Sawblade (Melodic-metalcore, Warszawa)

Sawblade powstał w 2008 r., a w obecnym składzie gra od stycznia 2013r. Muzycy zajmują się szeroko rozumianą muzyką metalową. Odrębny styl i wpływy każdego z członków zespołu sprawiają jednak, że w jego twórczości przewija się wiele różnych brzmień od thrash metalu, przez progressive, stoner metal, groove metal czy death. To wszystko skutkuje nowoczesnym brzmieniem określanym często jako melodic metalcore. Zespół debiutował 07.02.2014r. albumem REMINISCENCE (7/10 wg poratalu www.magazyngitarzysta.pl) nagranym w warszawskim Sound Division Studio pod okiem Filipa „Heinrich” Hałucha (Vesania, ex-Decapitated, ex-Rootwater, ex-Unsun). Wcześniej muzycy wydali w 2011 roku demo, zawierające 4 utwory, nagrane w olsztyńskim Studio X w czerwcu 2011r.

Skład:
Michał „Roman” Romańczuk – wokal, gitara
Marcin Zawadziński – gitara,
Michał „Leszczu” Oleszczuk – bas,
Michał „Vuit” Sołtysik – perkusja

Cornada (Death / Groove / Progressive, Łódź)

Sami o sobie: Szczerze mówiąc, nie wiemy czy w czasach, gdy wszystkie gatunki muzyczne mieszają się w tę i we w tę, komukolwiek zależy, czy opisujemy się jako selektywna mieszanka tech – grindu z pikantną szczyptą modernistycznego industrialu czy jako inne gówno. Będąc jeszcze bardziej szczerym, to jesteśmy grupą dobrych kumpli, którzy zdecydowali się grać muzykę, która w nich siedzi.
Zamiast o niej gadać, zdecydowanie lepiej jest jej posłuchać.

Szacuję się, że zespół powstał i ostatecznie wyszedł z mroku sali prób z datą wydania pierwszej EPki o wdzięcznej nazwie „End Will Purfiy Us”, czyli w połowie 2011 roku. Pod koniec 2013 udało nam się wydać nasz debiutancki LP „Last Man Standing”. Możecie go posłuchać i pobrać za darmo, np. teraz. I chyba tyle…

Hellwood (Metal / Punk 'n’ Core / Groove, Łódź)

Początki HellwooD sięgają początku września 2012 roku, kiedy Grzelu postanowił założyć nową kapelą. Wszystko zaczęło się bardzo szybko i równie szybko się skończyło. Pojawił się skład, zostało zagranych kilka prób i… niestety kilka problemów osobistych pokrzyżowało te plany i założenie nowego zespołu zeszło na drugi plan. Trzy miesiące później, 10 grudnia 2012, łódzka metal coreowa kapela Bodies In The Carpet ogłosiła zakończenie swojej działalności. W tym też składzie wokalnie udzielał się Michał “Henio” Hajne… Powrót do pomysłu Grzelowi udało się wcielić dopiero w na początku stycznia 2013 roku. Wykruszyli się jednak poprzedni ludzie z pierwotnego składu i tak rozpoczęto kompletowanie nowego składu, szukania nowych ludzi, którzy z tą samą pasją podeszliby do tworzenia i grania ciężkiej muzyki. Henio po rozpadzie swojej macierzystej kapeli odwiesił mikrofon i wygar strun głosowych “na kolek”, zaś Grzelu musiał znaleźć gitarzystę, perkusistę i właśnie wokalistę. Zgłosił się do Heńka, który bez zająknięcia przyjął propozycję dołączenia do kapeli, jak się później okazało Panowie świetnie zaczęli się dogadywać w kwestii ciężkiej muzyki, którą się inspirują oraz jaką chcą grać. Ponieważ ani Henio, ani Grzelu nie mieli jakiegokolwiek pomysłu na nadanie nazwy kapeli, którą zaczęli tworzyć, został rzucony przez Grzela pomysł loga i nazwy, którą stworzył na samym początku. Nazwa i logotyp HellwooD została przyjęta, a kapela oficjalnie powstała 8 stycznia 2013 roku. Pozostało znaleźć “tylko” perkusistę oraz gitarzystę. Grzelu i Henio zaczęli dawać ogłoszenia na forach o tematyce ciężkich brzmień, dzwonić do znajomych muzyków oraz szukać w ogłoszeniach internetowych. Udało się znaleźć gitarzystę i perkusistę ale niestety w tym składzie Panowie żyli kilka miesięcy Nowym gitarzystą oraz perkusistą zostali muzycy z łódzkiej thrash metalowej kapeli Eternal Fever. Są to odpowiednio, Bartek Kowalski oraz Adrain Jakóbczyk. W takim składzie przygotowują się do nagrania debiutanckiej płyty.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ustudni
U Studni w Przechowalni
quenabonafide
Quebonafide, Kuba Knap, Kartky & Emes Milligan w Scenografii
metalwarczarne
Metalwar #1 – Bitwa Kapel w Improwizacji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*