IMG_5929Jak wygląda dzień, a raczej noc, z życia tancerki erotycznej? Jakie to uczucie być obiektem czyichś fantazji? I jak cały ten biznes funkcjonuje od zaplecza? Niejeden facet (a pewnie i niejedna kobieta) chciałby dostać się za kulisy i poznać odpowiedzi na te pytania. Idealna okazja do zaspokojenia niezdrowej ciekawości nadarzyła się w ostatni piątek. Nie, żaden z łódzkich klubów ze striptizem nie przeprowadzał wtedy akcji znanej jako Dzień Drzwi Otwartych. Aby trochę się doedukować, wystarczyło odwiedzić Empik w Manufakturze, w którym zagościła Sasza Różycka, autorka książki Wenus bez futra.

Kim jest Sasza Różycka? Bez wątpienia osobą o dość niespotykanym podejściu do życia. Niewiele dziewczyn zrezygnowałoby ze studiów na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, aby rozpocząć karierę tancerki go-go. A Sasza taką decyzję podjęła. Krok odważny, może irracjonalny. Na pewno szokujący. Tak samo jak książka, w której rozbierana branża zostaje pozbawiona swojej tajemniczej otoczki. Z ciemnych klubów na światło dzienne wychodzi czysta brudna prawda – pieniądze, używki i ludzkie żądze.

Ostatnimi czasy rynek został zalany falą papierowych pozycji przepełnionych erotyzmem. Tym, co wyróżnia Wenus w futrze, jest fakt, że autorka opisuje historie, których sama była świadkiem. A pracując w klubie go-go zobaczyć można wiele.

Przedsmak tego, co znajdziemy w książce, zgromadzona w Empiku publiczność (wśród której, co nie powinno nikogo dziwić, przeważali mężczyźni), poznała z ust samej Saszy. Dziewczyna obaliła znany z amerykańskich filmów obraz, w którym dziani faceci wkładają w staniki wijących się na scenie dziewczyn pliki banknotów. Wyjawiła, że dobra tancerka musi być również cierpliwą psycholog, gdyż wielu klientów klubów, oprócz erotycznych doznań, poszukuje szczerej rozmowy. Zdradziła też, że klientelę na takich pokazach stanowi naprawdę barwna galeria postaci – od szastających forsą biznesmenów, przez przykładnych ojców rodziny, którzy na show wpadają po niedzielnym obiedzie, po studentów, wydających na tę rozrywkę ostatnie pieniądze.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_4245
VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 8 (foto)
28wrzesnia_086
Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Arterie i Justyna Krawiec (foto)
spotkanie_herty_mueller_i_olgi_tokarczuk_20171126_1109108572
Herta Müller w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*