IMG_0868W sobotę, 5 kwietnia w Klubie Wytwórnia zorganizowano imprezę Marcin Kydryński prezentuje: siesta z Sarą Tavares. Tavares to jedna z największych gwiazd world music. Urodziła się w Lizbonie, w rodzinie imigrantów z Wysp Zielonego przylądka, 1 lutego 1978 roku. Została jednak porzucona przez rozwiedzionych rodziców i jej wychowaniem zajęła się wiekowa Portugalka.

Od dzieciństwa objawiała wielki talent muzyczny, wygrywała konkursy, w tym już jako szesnastolatka, Konkurs Piosenki Telewizji Portugalskiej w 1994. Ten sukces dał jej przepustkę do Festiwalu Eurowizji i szansę na nagranie autorskiej płyty. Najpierw była to EP-ka z przebojem Chamar a Musica, a potem, w 1999 roku pierwszy album: Mi Ma Bo, produkowany przez Lokuę Kanza. Ze świata gospel i R&B przeniosła się powoli w stronę muzyki popularnej, by wreszcie znaleźć swą niszę w osobliwym pomieszaniu wpływów afrykańskichi portugalskich, tak charakterystycznym dla Lizbony.

joomplu:70085

W 2000 roku nominowano ją do portugalskiego Złotego Globu, jako jedną z Najwybitniejszych Wokalistek Portugalii. Album Balance (1996, World Connection), produkowany i w całości napisany przez Sarę przyniósł jej już wielki, międzynarodowy sukces.

Zobacz także:

RIchard Bona w Wytwórni (foto)

The Holmes Brothers w Wytwórni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kayah-11
Kayah w Wytwórni (foto)
Maciej_Sikaa_20120902-9451
Maciej Sikała w Manufakturze (foto)
Shortparis w Formacie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*