samograjW sobotę, 25 marca o godz. 17 w Teatrze Pinokio rozpocznie się premiera sztuki pt. Samograj. Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 6-10 lat.

Samograj to spektakl zbudowany z impresyjnych obrazów opartych na ruchu i grze aktora. Realizatorzy przedstawienia pokazują widzom jak bez użycia słowa, z niewielką ilością przedmiotów, można budować każdy z wymyślonych światów i każdą, choćby najmniej prawdopodobną historię. Aktorzy wykorzystując różne techniki animacji, sięgają po elementy wielu konwencji teatralnych – zabawę z formą, pantomimę, teatr gestu. Dzięki obrazom scenicznym zapoznają dzieci z tematem materii w świecie i jej relacji z człowiekiem. Ulegając przemożnej sile kreacji, aktorzy tworzą w przestrzeni sceny świat, odrzucając obawę przed konsekwencjami. Przyglądają się, razem z widzami, światu wokół, by odkryć, kto jest autorem partytury, która czyni go tak niezwykłym.

scenariusz, reżyseria i scenografia: Konrad Dworakowski
kostiumy: Martyna Dworakowska
ruch sceniczny: Anatoliy Ivanov
muzyka: Piotr Klimek
występują: Małgorzata Krawczenko, Żaneta Małkowska, Hania Matusiak, Ewa Wróblewska, Natalia Wieciech, Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Piotr Osak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
„Artysta w kryzysie”- dyskusja środowiska teatralnego na XXVII MFSPiN
Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi
Premiery teatralne – wrzesień 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*