samesuki30 sierpnia w Klubokawiarni Granda odbędzie się impreza pod nazwą Kontrast. Na scenie pojawią się Same Suki, Elektryczny Węgorz i Masakraj. Wstęp 20/25 zł.

Same Suki – rewolucyjna kobieca formacja folkowa Same Suki powstała na początku 2012 roku. Nazwa związana jest z występującą w niej suką biłgorajską – staropolskim instrumentem smyczkowym. Punktem wyjścia do powstawania utworów są polskie melodie ludowe, jednak potraktowane bardzo swobodnie. Aranżacje piosenek znacznie odbiegają od oryginału, zarówno muzycznie, jak i tekstowo. Zespół prowokuje artystycznie opierając się na muzyce źródeł, jednocześnie „opowiada” współczesnym językiem muzykę tradycyjną. Jest to niekonwencjonalna, autorska ilustracja melodii ludowych, będąca efektem spotkania kobiet – muzyków, na co dzień poruszających się w różnych nurtach: od ludowych, poprzez klasyczne, ethno, aż do współczesnych.

Elektryczny Węgorz – łódzki jednoosobowy propagator muzycznego szaleństwa, działający mniej lub bardziej oficjalnie od 2002 roku. Tworzy piosenki oparte na rymowanych historyjkach, opowiadanych w rytm surowych elektronicznych dźwięków. Luźno podchodzący do rytmiki i często jedynie sobie znanego akcentowania słów. Autor tekstów, wokalista i producent muzyki oraz realizator nagrań w swoim domowym Plastik Studio.

Masakraj – młody wkurwiony punk ze stolicy. Polityczne przesłanie+szybkia muzyka.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
overhood
Overhood i Pathology w Iron Horse
peterjbirch
Peter J. Birch w Z innej beczki
a2012-12-14_23-20-32
Oddział Zamknięty i Jarek Wajk w Stereo Krogs

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*