salonOd 7 do 9 grudnia 2012 odbywać się będzie w Łodzi II edycja Salonu Ciekawej Książki, organizowana przez Międzynarodowe Targi Łódzkie. Targi organizowane będą w nowoczesnym obiekcie oddanym w tym roku do użytku – Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ.

Będzie to zupełnie nowa odsłona targów książki – odpowiadającą współczesnym zmianom zachodzącym na rynku książki. Jej podtytuł – Targi Nowej Książki – ma zwrócić uwagę na nowe zjawiska dotyczące książek pojawiające się na rynku w ostatnich latach.

Salon Ciekawej Książki – Targi Nowej Książki skierowany jest do wszystkich uczestników rynku: wydawców, księgarzy, dystrybutorów oraz odbiorców końcowych produkcji wydawniczej: bibliotekarzy i czytelników. Nowością targów będzie bardzo zróżnicowana i unikatowa oferta wystawiennicza uwzględniająca wielowarstwowość rynku wydawniczego – adresowana do wszystkich, również najmniejszych podmiotów na nim funkcjonujących. Oprócz standardowych, samodzielnych stoisk wystawienniczych pojawią się również stoiska zbiorcze obsługiwane przez jednego operatora, na których mali wydawcy będą mogli przedstawić ofertę nawet kilku książek.

Wiodące tematy targów – Nowe Media – Nowa Sztuka – Nowe Społeczeństwo – Nowa Kultura – znajdą swoje odzwierciedlenie w warstwie wystawienniczej oraz w programie merytorycznym. Do współpracy przy jego realizacji zostały zaproszone firmy i instytucje odgrywające istotną rolę na rynku książki oraz w świecie kultury.

Nowe Media

Blok Nowe Media prezentować będzie nowe zjawiska na rynku wydawniczym – zarówno w aspekcie technologicznym jak i dystrybucyjnym. Audiobooki, e-booki, tablety, czytniki, oprogramowanie dla księgarzy i hurtowników, programy dla czytelników, nowe modele wydawnicze i dystrybucyjne, rynkowe usytuowanie wydawnictwa i księgarni.

Nowa Sztuka

Blok Nowa Sztuka ma przedstawiać kompletną ofertę książek o sztuce wspartą nowymi formami ekspozycji i interaktywnym uczestnictwem odbiorcy poprzez, m.in., instalacje, warsztaty, gry interaktywne. W tym bloku pojawią się również wydawcy komiksów. Wsparcie merytoryczne i warsztatowe oraz prezentację dorobku młodych grafików zapewni ASP w Łodzi.
Nowe Społeczeństwo

Blok Nowe Społeczeństwo obejmować będzie nowe pomysły wydawnicze: książki niskonakładowe, self-publishing, książki interaktywne, książki obiektowe, książki w przestrzeni multimedialnej. W ramach tego bloku poruszone zostaną również kwestie związane z tą częścią społeczeństwa, które nie uczestniczy w kulturze.

Nowa Kultura 

Ostatni blok to szeroka oferta skierowana do mieszkańców Łodzi oraz z Łodzią związana. Obejmować będzie książki związane z wielokulturową tradycją Łodzi; książki dla dzieci oraz działania aktywizujące i popularyzujące czytelnictwo wśród najmłodszych; szeroko pojętą beletrystykę; książki antykwaryczne; gry planszowe czyli alternatywny sposób spędzania czasu.

Dopełnieniem prezentacji wydawnictw będzie bogaty program imprez towarzyszących: spotkań autorskich, odczytów, prezentacji i warsztatów.

Zobacz także:

Festiwal Puls Literatury – relacje

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
milosz
Ogólnopolski Konkurs Poetycki inspirowany wierszem Miłosza
Kawiarnia Literacka: Spotkanie z Ziauddinem Sardarem
sylw
Sylwia Chutnik w Muzeum Miasta Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*