pod-jezyk-wkladam-slowoW czwartek, 28 maja o godz. 19 w Domu Literatury rozpocznie się spotkanie z Ryszardem Wojnakowskim i prezentacja antologii współczesnej poezji austriackiej „Pod język wkładam ci słowo”. Wstęp jest bezpłatny.

Pierwsza tak obszerna próba przedstawienia w naszym kraju najnowszej poezji austriackiej. W antologii zebrano utwory dwóch najmłodszych pokoleń poetów, co więcej – wyłącznie te powstałe w XXI wieku. Daje to czytelnikowi możliwość poznania literatury niezwykle aktualnej, w całej jej różnorodności i polifoniczności. Trudno tu zdefiniować jakieś główne tematy, sposoby pisania czy wzorce językowe. W prezentowanych wierszach znajdziemy zarówno wątki autobiograficzne, jak i polemikę z zastanym światem, zabawy językiem i dialog z dawnymi formami, jak np. sonet, grę z tworzywem słownym i wielkie tematy egzystencjalne.

Nowa liryka powstająca w Austrii jawi się czytelnikowi jako osobny świat, rodzaj sceny umożliwiającej odczuwanie, obserwowanie i ocenianie własnej egzystencji z dystansu.


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Literatura – marzec 2020
ksiazki
Literatura – luty 2017
graff_cover_8
Spotkanie z Agnieszką Graff

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*