rutaW sobotę, 9 marca po godz. 20 w Scenografii wystąpi rewelacyjna R.U.T.A. Bilety 25 zł w dla tych, którzy zapiszą się do 8 marca na facebooku wydarzenia założonego przez klub. W dniu imprezy 30 zł.

R.U.T.A. – Ruch Utopii, Transcendencji, Anarchii / Reakcyjna Unia Terrorystyczno Artystowska. Radykalny klan muzyczny. Heretycka koalicja banitów, renegatów, kulturowych infamisów. Krzyk buntu z czeluści świata feudalnego, który przeminął, zmienił oblicze, ale się nie skończył. Sprzeciw wobec kasty panów i społeczeństwa niewolników.

Projekt powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego – założyciela i muzyka Kapeli ze Wsi Warszawa. Opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku. Do ich wykonania zaproszona została czołówka wokalistów polskiego zaangażowanego rocka: Paweł „Guma” Gumola (Moskwa), Robert „Robal” Matera (Dezerter), Nika (Post Regiment) oraz Hubert „Spięty” Dobaczewski (Lao Che). Muzyka wykonywana jest na instrumentach akustycznych: lirze korbowej, fidelach płockich, suce biłgorajskiej, sazach, tradycyjnych barabanach, bębnach obręczowych, kontrabasie i pile przez plejadę osobistości muzyki folk.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Amarena i Gwiezdne Lawety w Protestacji
hardcoreii
Hardcore Over Łódź II w DOMu
lodzmiastem
Finał konkursu Łódź Miastem Talentów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*