09032013_258Po raz pierwszy zagrali w naszym mieście w pełnym składzie. Mowa o rewelacyjnej grupie R.U.T.A., która wystąpiła w Scenografii w sobotę, 9 marca.

R.U.T.A. czyli Ruch Utopii, Transcendencji, Anarchii / Reakcyjna Unia Terrorystyczno Artystowska. Radykalny klan muzyczny. Heretycka koalicja banitów, renegatów, kulturowych infamisów. Krzyk buntu z czeluści świata feudalnego, który przeminął, zmienił oblicze, ale się nie skończył. Sprzeciw wobec kasty panów i społeczeństwa niewolników.

Projekt powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego – założyciela i muzyka Kapeli ze Wsi Warszawa. Opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku. Do ich wykonania zaproszona została czołówka wokalistów polskiego zaangażowanego rocka: Paweł „Guma” Gumola (Moskwa), Robert „Robal” Matera (Dezerter), Nika (Post Regiment) oraz Hubert „Spięty” Dobaczewski (Lao Che).

joomplu:49554

Muzyka wykonywana jest na instrumentach akustycznych: lirze korbowej, fidelach płockich, suce biłgorajskiej, sazach, tradycyjnych barabanach, bębnach obręczowych, kontrabasie i pile przez plejadę osobistości muzyki folk.

/tekst na podstawie mat.pras.

Zobacz także:

Żywiołak w DOMu (foto)

Janek Pawlak Squad w Scenografii (foto)

Noise Clinic i Electric Chair w Scenografii (foto)

Psychocukier w Scenografii (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1861
Niechęć w Łodzi Kaliskiej (foto)
Crunk i Niechybnie w Sukcesji (foto)
IMG_4467
Timingeriu i Ruach na Piotrkowskiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*