IMG_601011 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie Łódzkiego Centrum Komiksu. Instytucja będąca działem Domu Literatury w Łodzi mieści się przy ul. Piotrkowskiej 28.

ŁCK to zarówno galeria, czytelnia komiksów oraz sklep z działem antykwarycznym. W ramach jej działalności organizowane będą warsztaty, dyskusje, premiery i spotkania z twórcami.

Łódzkie Centrum Komiksu powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Twórców „Contur” organizatora Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier oraz Domu Literatury przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi. W uroczystym otwarciu ŁCK udział wziął m.in. premier Walonii i Federacji Walonia-Bruksela, Rudy Demotte, przedstawiciele władz Łodzi oraz sponsorzy zaangażowani w stworzenie centrum. Warto podkreślić, że to jedyna tego typu instytucja w Polsce.

joomplu:56617

W placówce działać będzie biuro organizacyjne festiwalu komiksu, które zajmie się też m.in. organizacją międzynarodowych warsztatów City Stories, wystaw prezentowanych w kraju i za granicą oraz Europejską Nagrodą Komiksową, której łodzianie są pomysłodawcami. Centrum zajmie się też gromadzeniem albumów, plansz, ilustracji, szkiców, obrazów oraz pamiątek po twórcach zajmujących się komiksem, satyrą i ilustracją książkową, a także badaniem spuścizny polskiej twórczości komiksowej.

Zobacz także:

Krzysztof Ostrowski – Komiksy (foto)

XXIII MFKiG: Śledziu, Sandoval, Azzarello (foto+wideo)

XXIII MFKiG: Gala FInałowa (foto+wideo)

XXIII MFKiG: John McCrea i Dave McKean (foto+wideo)

XXIII MFKiG: 5 października – piątek (foto)

XXIII MFKiG: 4 października – czwartek (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Fundacja Ulicy Piotrkowskiej rewitalizuje i integruje
Interstone – kwiecień 2022 (foto)
Z dworca Łódź Fabryczna na wakacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*