Ruszyły zapisy na Red Bull Neymar Jr’s Five

Ruszyły zapisy na Red Bull Neymar Jr’s Five. Nietypowy turniej piłkarski odbędzie się w Polsce po raz czwarty. W majowych rozgrywkach ponownie będzie rządziła zasada „tracisz bramkę, tracisz zawodnika”, zmieni się natomiast nawierzchnia boiska. W 2019 boiska zostaną przeniesione z Orlików w typowo miejską scenerię, na beton. Młodzi adepci futbolu zagrają w Centrum Handlowym Forum Gdańsk (18.05), Manufakturze w Łodzi (19.05) i Fabryce Porcelany w Katowicach (01.06). Krajowy zwycięzca poleci na światowy finał w Brazylii.

Miesiąc przed pierwszym gwizdkiem otworzyły się bramki rejestracyjne na turniej sygnowany imieniem napastnika PSG, Neymara Jr. Żeby się zapisać wystarczy za pośrednictwem strony www.redbullneymarjrsfive.com zgłosić minimum 5-osobowy team składający się z zawodników w przedziale wiekowym od 16 do 25 lat i wybrać jedno z trzech turniejowych miast. W szeregach każdej drużyny może być dwóch starszych graczy. Udział jest bezpłatny.

– Cieszę się, że w zeszłym roku ponad 100 000 graczy wzięło udział w moim turnieju i że w 2019 po raz czwarty będę gościł w Instituto Projeto Neymar Jr najlepsze drużyny z całego świata. Nie mogę doczekać się gry z nowymi mistrzami – powiedział Neymar Jr.

Aby dostać się do krajowego finału w Warszawie i zachować szanse na wyjazd na uliczny mundial w Brazylii, drużyna musi dostać się przynajmniej do ćwierćfinałów przystanku w Gdańsku, Łodzi lub Katowicach. 24 najlepsze ekipy wyłonione podczas eliminacji zmierzą się w ogólnopolskim finale w Warszawie. Odbędzie się on w niedzielę (2 czerwca) w budynku dawnej drukarni zlokalizowanej przy ulicy Mińskiej, na warszawskiej Pradze.

Red Bull Neymar Jr’s Five to najdynamiczniejszy turniej na świecie. W meczu 5 na 5 każda strzelona bramka eliminuje jednego gracza z drużyny przeciwnej. Zwycięża ekipa, która wykluczy wszystkich rywali przed upływem 10 minut, bądź będzie w przewadze liczebnej po końcowym gwizdku – strzeli więcej bramek. Gra odbywa się na boisku wielkości kortu tenisowego, a miniaturowe bramki wydrążone są w specjalnych bandach.

– Przenosimy się z betonowe boiska ustawione w centrach miast by oddać ducha ulicznego stylu gry na małej przestrzeni. Liczymy, że rozgrywki będą przez to bardziej widowiskowe, a atrakcyjność lokalizacji ściągnie na trybuny szerokie rzesze kibiców – mówi Daniel Długołęcki, współorganizator rozgrywek Red Bull Neymar Jr’s Five w Polsce.

Smak gry w Ameryce Południowej poznały już drużyny UKS Bródno (Warszawa), Kapela Weselna (Kraków) i Ghetto Gospel (Katowice), które od czasu pierwszej edycji globalnego turnieju w 2016 roku kolejno zwyciężały na krajowym podwórku. Szanse na światowe finały w brazylijskim Praia Grande ma każda ze zgłoszonych drużyn. Mistrzowie z 49 państw zmierzą się w rodzinnym mieście Neymara Jr już 13 lipca. Globalni zwycięzcy zagrają mecz z drużyną gwiazd dowodzoną przez zawodnika Canarinhos.

Terminarz 4. edycji Red Bull Neymar Jr’s Five w Polsce:

• Gdańsk – 18 maja – kwalifikacje w Centrum Handlowym Forum, ul. Targ Sienny 7
• Łódź – 19 maja – kwalifikacje w Manufakturze, ul. Karskiego 5
• Katowice – 1 czerwca – kwalifikacje w Fabryce Porcelany, ul. Porcelanowa 23
• Warszawa – 2 czerwca – FINAŁ, ul. Mińska 65
• Światowy finał Red Bull Neymar Jr’s Five – 13 lipca – Praia Grande

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *