Rozpoczęły się prace budowlane na stadionie Rudzkiego Klubu Sportowego. Ich harmonogram zakłada, że zakończą się jeszcze w tym roku. Dzięki inwestycji, sportowcy RKS będą mogli korzystać z nowoczesnej areny.

Aby coś zbudować, trzeba najpierw coś rozebrać. I tak jest w przypadku modernizacji Rudzkiego Klubu Sportowego. Musieliśmy zatem zacząć prace od rozbiórki i teraz kładziona jest kanalizacja deszczowa i instalacja. Klub zyska nową sześciotorową bieżnię, skocznię do skoku w dal i trójskoku oraz nowe wyposażenie, w tym bloki startowe, elementy do biegów z przeszkodami, wiatromierz elektroniczny czy ławki dla zawodników. Przebudujemy również zaplecze magazynowe klubu, a obiekt wzbogaci się też o nową mobilną trybunę i oświetlenie Głęboko wierzymy, że wykonawca zakończy prace modernizacyjne do połowy grudnia bieżącego roku – powiedziała wiceprezydent miasta Łodzi Joanna Skrzydlewska, dodając: – Ostatni weekend pokazał, że Rudzki Klub Sportowy to „mały klub wielkich mistrzów”. Kolejny medal zdobyty na halowych mistrzostwach Europy, to dowód na to, jak ważna i potrzebna jest ta inwestycja.

I co ciekawe, srebrny medal Halowych Mistrzostw Europy zdobyty w ubiegłą niedzielę w Torunie przez Mateusza Borkowskiego, zawodnika RKS, to 25. medal podczas turniejów rangi międzynarodowej dla sportowców tego klubu. Wcześniej, podczas mistrzostw Polski ten sam zawodnik zdobył 300. „krążek” dla Rudzkiego Klubu Sportowego w krajowej rywalizacji.

Wszystkie modernizowane i budowane fragmenty stadionu będą zgodne z przepisami światowej i polskiej organizacji lekkoatletycznej. Zostały wypracowane w ramach konsultacji z zawodnikami i trenerami. Roboty inwestycyjne nie przeszkadzają w prowadzeniu części zajęć, bowiem hala lekkoatletyczna, którą miasto wyremontowało dziesięć lat temu, funkcjonuje normalnie.

Mamy nadzieję, że kontrakt na budowę RKS zostanie zrealizowany zgodnie z harmonogramem. Realizuje go doświadczona firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A., która wcześniej była wykonawcą inwestycji boisk treningowych przy ulicy Minerskiej. Umowa opiewa na kwotę bliską 10 milionów złotych, z czego 7 milionów złotych, to koszt miejski, zaś 3 miliony pochodzą z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Życzymy wykonawcy powodzenia – dodała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Jestem na budowie codziennie, współpracując oczywiście z wykonawcą. Jeśli pogoda pozwoli, to być może już w czerwcu zobaczymy pierwsze elementy niebieskiego tartanu bieżni. Kolorystyka zarówno stadionu, jak i wszystkich części dla danych dyscyplin zostanie zachowana zgodnie z projektem. Co istotne, stadion będzie kameralny i odpowiedni do rozgrywania wielu zawodów i mamy już pytania o taką możliwość. Sporo zawodników, którzy brali udział w ostatnich turniejach, także rangi wojewódzkiej, które rozgrywano u nas, z zaciekawieniem patrzyło na budowę i pytali, kiedy odbędą się pierwsze zawody na nowym obiekcie – powiedział Lech Krakowiak, prezes Rudzkiego Klubu Sportowego.

W zakres remontu wchodzi także wykonanie naturalnego boiska o wymiarach, pozwalających na rozgrywanie zarówno zawodów lekkoatletycznych, jak i meczów piłki nożnej. Płyta boiska posiadać będzie system drenażu i jego nawadniania oraz instalację techniczną dla obsługi zawodów lekkoatletycznych. Powstaną także stanowiska rozgrzewkowe do poszczególnych dyscyplin. W drugim etapie modernizacji obiekt wzbogaci się o nowy budynek, w którym znajdzie się między innymi internat.

foto www.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XIII Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II (foto)
biznesrun
Łódź Business Run
I Bieg z Historią Klubu Widzew Łódź – TMRF

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*