DSC_005720 października w niedzielę, w Kinie 3D Wytwórnia przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi rozpoczął się pierwszy w Polsce międzynarodowy festiwal filmów realizowanych w trójwymiarze – 3D Image Festival.  Pierwsza edycja dedykowana jest Alainowi Derobe, wybitnemu artyście i twórcy naturalnej metody filmowania trójwymiarowego.

Ceremonia otwarcia Festiwalu rozpoczęła się wieczorem, ale miłośnicy kina mogli uczestniczyć  w projekcjach już od samego rana. Podczas oficjalnej części otwierającej Festiwal Włodzimierz Popiński – organizator, a jednocześnie prezes Fundacji Rozwoju Technik Audiowizualnych 3D Image,  opowiadał o idei i programie Festiwalu.

Podczas pięciu dni pokażemy całą gamę największych światowych produkcji 3D przeznaczonych dla widzów w różnych grupach wiekowych. Wśród nich znajdą się m.in. Dracula, Pina w reżyserii Wima Wendersa, California Dream, opera Aida i wiele innych tytułów, które zaspokoją wszelkie oczekiwania widzów. Zadbaliśmy o to, by jak nigdzie w Polsce, jakość oglądanych filmów była na najwyższym poziomie projekcji. Czeka nas prawdziwa uczta – mówi Popiński. Mamy nadzieję, że pierwsza edycja zainauguruje doroczne spotkania stereograferów w Łodzi i będziemy spotkać się na Łąkowej regularnie – dodał.

DSC_0071

Podczas Festiwalu, oprócz projekcji filmowych, odbędą się również liczne spotkania, panele i konferencje m.in. z Buzz’em Hays’em – wiodącym ekspertem w zakresie produkcji filmów 3D; Josephine Derobe – nominowaną do Oscara stereograferką i córką wspomnianego Alain’a Derobe; Eric’kiem Derenem – znanym z Titanica, Spidermena i Oz – Wielki i Potężny czy Shannon Benna – prezes stowarzyszenia Stereo Sisters, zrzeszającego kobiety z całego świata zajmujące się realizacją filmów w trójwymiarze

Oprócz wydarzeń przygotowanych dla profesjonalistów i twórców filmowych, nie zabraknie atrakcji przeznaczonych dla amatorów i koneserów dobrego kina.   Więcej informacji na temat Festiwalu na stronie www.3dimage-festival.com.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Malgorzata_Kosik_i_dr_Romuald_Mikusek_-_bohaterowie_seri
Misja Natura na antenie TVP Łódź
Animarkt 2021 rozpoczęty
kinowstarymtramwaju
Kino w starym tramwaju (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*