Ruszyła kolejna edycja Tag Rugby

ligatagPo świątecznej przerwie ruszyła kolejna „Gimnazjalna Liga Rugby Tag” organizowana przez BBRC Łódź oraz CSiR. Już od rana w Hali Parkowa rywalizowali ze sobą uczniowie z pięciu szkół z naszego województwa.

– Liga zaczyna nam się rozrastać, dołączają kolejne szkoły. To pokazuje, że rugby jest coraz popularniejszym sportem w Łodzi – mówi Zbigniew Grądys z BBRC. – Dzięki Rugby Tag dzieci a także nauczyciele mogą zaznajomić się z podstawowymi przepisami rugby oraz z techniką gry, a także miło spędzić czas.

Na turnieju stawiły się cztery Gimnazja. Gimnazjum nr 9, nr 43 i nr 45 z Łodzi oraz  Gimnazjum z Wiączyna Dolnego. Najlepsze okazało się Gimnazjum nr 9 zdobywając komplet 9 punktów. Za nim uplasowało się Gimnazjum z Wiączyna Dolnego z 7 punktami, Gimnazjum nr 43 i nr 45 zdobyły po 4punkty. Warto nadmienić że Gimnazjum nr 43 składało się z samych dziewczynek.

rugby7

Debiutanci tegorocznej Ligii nie dali się łatwo starym wyjadaczom. Mecze były bardzo wyrównane i już nie miały miejsca wyniki dwucyfrowe jak to bywało poprzednio.

– Mam nadzieję że kolejne lekcje pokazowe rugby w tych szkołach doprowadzą do podniesienia poziomu a także pozwolą nam stworzenie drużyny młodzieżowej w naszym klubie – dodaje Grądys. 

Najwięcej punktów wśród chłopców zdobył Mateusz Tarka z Gimnazjum w Wiączynie Dolnym (9), drugi na liście uplasował Marcin Urbaniak  (7).

Najskuteczniejsze wśród dziewczynek okazały się Paula Stępień z Wiączyna, Dominika Derlińska i Roksana Pluskota z Gimnazjum nr 43 zdobyły po 4 punkty dla swoich drużyn.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania się kolejnych drużyn. Następne edycje ligi odbędą się 4 lutego i 11 marca br.

(foto materiały promocyjne)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *