Festiwalowi_GociePierwszy dzień Festiwalu KAMERA AKCJA dobiegł końca. Jego bilans to liczba kilkuset gości obecnych na ceremonii otwarcia, jubileuszowa, dziesiąta edycja spotkania z MEDIASZUMEM, gorące dyskusje o przyszłości łódzkiej rzeczywistości festiwalowej oraz przedpremierowa projekcja Peryferii w reżyserii Bogdana Georga Apetri.

Podczas MEDIASZUMU debatowano o łódzkiej kulturze, dystrybucji filmowej w Polsce oraz o tajnikach produkt placement, zaś gośćmi spotkania byli: Anna Sanocka, Wenancjusz Szuster, Jacek Szumlas i Marek Żydowicz.

Po części oficjalnej, festiwalowa publiczność mogła zrelaksować się w klubie PORTFOLIO, w którym co wieczór czekają na Państwa kolejne niespodzianki. Wczoraj na scenie pojawiły się Wild Blues Slivovica oraz znany z pierwszej edycji KAMERY AKCJI zespół Linia Trzynasta. Dziś zapraszamy na kolejny wieczór przy znakomitej muzyce – gościem PORTFOLIO będzie m.in.  DJ Robert Leszczyński.

Już dziś, organizatorzy serdecznie zapraszają na panel dyskusyjny Od „Dirty Dancing” do „Dirty Writing”, podczas trwania którego goście dyskutować będzą o przyszłości i roli krytyki filmowej, m.in. z Tomaszem Raczkiem.

Spotkania_w_foyer

Tuż po spotkaniu z krytykami, odbędzie się pokaz filmów studenckich zakwalifikowanych do Konkursu Etiud i Animacji. Już dziś, goście KAMERY AKCJI będą mieli okazję do obejrzenia kilkunastu prac, starannie wybranych przez festiwalową komisję selekcyjną.

W salach kinowych Cytryny przez cały dzień odbywać się będą również projekcje filmowe, a wśród nich m.in. Wschodnie Obietnice, Existenz i Nierozłączni, prezentowane w ramach bloku retrospektywy Davida Kronenberga oraz pokaz specjalny, nagrodzonej Oscarem produkcji Jak zostać królem, w reż. Toma Hoopera.

Więcej o programie KAMERY AKCJI znajdziesz tutaj!

 

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Konkurs im. A. Munka 2019: poznaj nominowanych
fot._Karolina_Olempska_repecja
Ruszyła Kamera Akcja 2013 (foto)
BANER_OPLA_2017_INTERNET
118 filmów powalczy o Koziołki Matołki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*