inauguracja17 lipca od godziny 11 łodzianie będą mogli już korzystać z bezpłatnych porad architektów w samym sercu miasta – w wyjątkowej przestrzeni na łódzkim podwórku (ul. Zachodnia 53) w okolicy Manufaktury i Pałacu Poznańskiego. I tak przez całe wakacje, a to za sprawą wygranej łódzkiego projektu w konkursie LECHSTARTER 2016. Wczoraj odbyła się uroczysta inauguracja „Podwórka Hilarego”.

W ramach „Projektu Podwórko Hilarego” uruchomiona została kreatywna przestrzeń otwarta dla wszystkich mieszkańców, którzy szukają pomysłów i inspiracji do zmian. Architekci i projektanci będą podczas wakacyjnych dyżurów udzielać im bezpłatnych porad i konsultacji. Działalność podwórka będzie otwarta także dla twórczych działań z różnych obszarów. Utalentowani, pełni  energii i inwencji  młodzi ludzie znajdą tu „kąt” do pracy i możliwość prezentacji swojej twórczości.  Studenci kierunków artystycznych oraz architektury podniosą swoje kwalifikacje i zdobędą na warsztatach nowe umiejętności pod okiem doświadczonych kolegów po fachu. Będzie to miejsce spotkań napędzających do rewitalizacji i pozytywnych zmian  w miejskim otoczeniu. Fundacja COOL, która jest pomysłodawcą i realizatorem projektu  udostępni swój lokal przy ul. Zachodniej 53,  który znajduje się na jednym  z łódzkich podwórek w samym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Manufaktury i Pałacu Poznańskiego-  To pozornie typowe podwórko,  jakich wiele w Łodzi, zmieni stereotypowe postrzeganie tych miejsc i wskaże mieszkańcom alternatywne możliwości.  – mówi Anna Rejniak, prezes fundacji COOL i pomysłodawczyni projektu.

inauguracja

Fundacja COOL otrzymała grant w wysokości 25 000zł w programie Lechstarter, a to wszystko dzięki głosom oddanym przez życzliwych łodzian, internautów, którzy mocno wspierali ten projekt . Oddali ich aż 1800 i to one  zdecydowały o naszym zwycięstwie. – dodaje Anna Rejniak. Projekt „Podwórko Hilarego” jest jedynym projektem z Łodzi w kategorii „łączenie ludzi”.

Projekt „Podwórko Hilarego” zakłada przeprowadzenie dziesięciu bezpłatnych spotkań konsultacyjnych dla mieszkańców Łodzi oraz dwóch spotkań z fachowcami. Dla studentów zostaną zorganizowane dwukrotnie bezpłatne warsztaty wraz z wystawami. Dodatkowo dla studentów i młodych projektantów zostanie bezpłatnie udostępniona tymczasowa przestrzeń do pracy. Harmonogram wydarzeń zaplanowanych przez Fundację COOL w ramach projektu „Podwórko Hilarego” jest zatem mocno intensywny.  Bezpłatne porady i konsultacje architektów i projektantów dla mieszkańców, warsztaty dla studentów, wystawy towarzyszące oraz bezpłatne spotkania z konsultantami technicznymi projektów będą odbywały się w każdy wtorek i czwartek w godzinach 11:00 – 17:00 od 07 lipca do 23 sierpnia 2016 r. Szczegółowy harmonogram wkrótce pojawi się na stronie projektu na Facebooku (Podwórko Hilarego).

inauguracja5

12 lipca zapraszamy studentów i absolwentów architektury oraz kierunków pokrewnych oraz osoby interesujące się architekturą do udziału w warsztatach PLOMBA, podczas których będziemy poszukiwać będziemy ciekawego podejścia do uzupełniania tkanki miejskiej. Ilość miejsc ograniczona, zapisy na biuro@akademiasztukaterii.pl

Program LECHSTARTER powstał z myślą o polskich miastach i ludziach w nim mieszkających, o urozmaiceniu przestrzeni miejskiej w całym kraju. Do I etapu programu zgłoszono 170 projektów. Jury wybrało 87 z nich, na które swoje głosy oddawali następnie internauci.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_4503
72. rocznica likwidacji obozu cygańskiego w Litzmannstadt Getto (foto)
PIOTRKOWSKA_77_ORANZERIA_4_zl
Siódemki powrócą z zimowym ogrodem (wizualizacja)
P1200129844
Polonez 2010 na Piotrkowskiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*