Rusza nabór do IV Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty

Talent oraz wrażliwość na słowo i piękno melodii – tego u rozśpiewanych aktorów z całego kraju szukać będą jurorzy Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty pod przewodnictwem Wojciecha Kościelniaka. Teatr Muzyczny w Łodzi ogłasza nabór do tegorocznej, czwartej już edycji konkursu. Zgłoszenia można nadsyłać do 13 marca, a na najlepszych czekają nagrody, statuetka Jonaszka, spotkanie z mistrzami polskiej wokalistyki oraz występ przed publicznością festiwalu OFF-Północna.
 
Patronem konkursu jest Jonasz Kofta – nazywany wieszczem polskiej piosenki poeta i satyryk. – Nie bez powodu sięgamy do jego legendy i twórczości. W konkursowych wykonaniach szukamy tego, co z Jonaszem Koftą kojarzy się najbardziej: elegancji, dowcipu, wrażliwości i charyzmy – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. – A przyznać trzeba, że z każdą edycją uczestnicy coraz bardziej zaskakują nas swoimi autorskimi, dojrzałymi interpretacjami nie zawsze łatwych, a niekiedy zapomnianych fantastycznych utworów Kofty – podkreśla.
 
W konkursie mogą wziąć udział aktorzy-wokaliści w wieku 19-35 lat. Nabór zgłoszeń właśnie się rozpoczął i potrwa do 13 marca 2022 r. Uczestnicy mają za zadanie zaprezentować w formie wideo dwa utwory z obszaru piosenki aktorskiej, w tym jeden autorstwa Jonasza Kofty. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można w regulaminie na stronie www.offpolnocna.com.
 
Wybrana na podstawie mailowych zgłoszeń grupa uczestników wystąpi przed jury pod przewodnictwem Wojciecha Kościelniaka – uznanego reżysera spektakli muzycznych. W gronie oceniających znajdą się też: Piotr Kofta – pisarz; Konrad Imiela – aktor i reżyser, dyrektor wrocławskiego Capitolu; Jakub Szydłowski – aktor musicalowy, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi; Anna Sroka-Hryń – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa; Rafał Kmita – założyciel kabaretu literackiego Grupa Rafała Kmity oraz Krzysztof Wawrzyniak – pomysłodawca i koordynator Festiwalu OFF-Północna. Honorowym członkiem jury będzie Katarzyna Hołyńska, laureatka II edycji konkursu.
 
Na uczestników czekają nagrody: zwycięzca otrzyma 3 000 złotych i statuetkę Jonaszka, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 2 000 i 1 000 złotych. Wszyscy laureaci wystąpią w czasie finałowego koncertu Festiwalu Off-Północna, w ramach którego organizowany jest Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty.
 
Sam festiwal, którego szósta edycja odbędzie się w dniach 2-10 kwietnia 2022 roku to pierwszy w Łodzi przegląd małych form dramatyczno-muzycznych. Wydarzeniem tym Teatr Muzyczny rozbudowuje swój repertuar o niezależne i niezwykle różnorodne produkcje w wykonaniu grup z całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *