Zapraszamy łodzian, którzy są chętni do prowadzenia ekologicznych upraw. Łódź we współpracy z Zespołem Szkół Rzemiosła zapewnia nasiona, sadzonki, rośliny oraz niezbędne materiały do budowy ogrodów o równowartości 2 tys zł, a także konsultacje i porady w czasie zakładania ogrodów. Do złożenia wniosku potrzebne są minimum 3 osoby np. grupa nieformalna (sąsiedzka, rodzinna, towarzyska, etc.) lub formalna grupa mieszkańców (wspólnota mieszkaniowa, spółdzielnia, etc.), albo instytucja społeczna/ publiczna  (świetlica, klub seniora, biblioteka, etc.), które wypełnią formularz oraz zobowiążą się do wspólnej realizacji ogrodu. Zadaniem mieszkańców jest dbanie o ogród, podlewanie i pielęgnacja oraz korzystanie z upraw. W naborze decyduje kolejność zgłoszeń tj. wsparcie otrzyma pierwsze 15 wniosków przesłane do Wydziału Kształtowania Środowiska na adres e-mail: wks@uml.lodz.pl tel. 42 272 64 20 lub 42 272 65 74. Nabór potrwa 14 dni.
 

Ogrody społeczne, to zieleńce zagospodarowane przez mieszkańców pod uprawy miejskie. Dzięki nim można aktywnie uczestniczyć w sprawach lokalnych, dbając o środowisko, poznając nowych ludzi oraz integrując się.

To doskonała okazja do złapania oddechu, oderwania od codzienności i spotkania z naturą a także pozytywnej zmiany otoczenia oraz zazieleniania miasta. Ogrody nie muszą służyć tylko do uprawy roślin. W takim miejscu lokalna społeczność może wspólnie spędzać czas, w zależności od zainteresowań, organizować warsztaty, pikniki, wydarzenia sportowe czy kulturalne.

https://uml.lodz.pl/ekoportal/klimat/zielen/ogrody-spoleczne/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
1_LMF2017_TOP10
TOP10 atrakcji Light.Move.Festival. 2017
DSC_9687_DxO
90. urodziny łódzkiego lotniska (foto)
Moto Weteran Bazar – wrzesień 2020 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*