kinowytwornia15 września 2013 rozpocznie działalność Kino 3D Wytwórnia. Nowe miejsce wzbogaci ofertę kulturalną klubu Wytwórnia oraz stanie się częścią projektu Łąkowa 29. Kino powstało dzięki Grupie TOYA.

Dawna sala projekcyjna 10A Wytwórni Filmów Fabularnych zyskała nową jakość. Kino zaprojektowane po wojnie przez Jakuba Kirszensztajna, słynęło z wzorcowej akustyki. Wysokiej klasy sprzęt do projekcji 3D, nagłośnienie i przestrzeń, odtworzona przy udziale ekspertów, współpracujących z TOYA Studios, sprawiają, że to miejsce odzyskało właściwości i klasę, jaką miało przed laty. Dziś jest to jedna z najnowocześniejszych sal kinowych w Polsce, odrestaurowanych w duchu minionej epoki. Łącznie pomieści 169 widzów.

– Program kina skierowany będzie zarówno do widzów, którzy chcą oglądać najgłośniejsze światowe premiery, ale również znaleźć w repertuarze artystyczne i niszowe produkcje – mówi Mariola Wojtysiak, prezes TOYA Studios, operatora kina. – W ofercie pojawią się najważniejsze obrazy polskiego i europejskiego kina oraz wybrane pozycje hollywoodzkie, w tym także realizowane w technologii 3D – dodaje.

Wizytówką miejsca staną się przeglądy tematyczne, mini retrospektywy reżyserów, których nowe filmy wchodzą właśnie na ekrany polskich kin, a także pokazy specjalne produkcji nagradzanych na światowych festiwalach filmowych.

– Chcemy, żeby Kino 3D Wytwórnia było miejscem opiniotwórczym – mówi Przemysław Glajzner, koordynator kina. – Przez cały rok na widzów będą czekać tu liczne wydarzenia dodatkowe, jak spotkania z przedstawicielami branży, panele dyskusyjne i warsztaty. Dzięki temu widzowie poznają tajniki pracy na planie, współczesne technologie filmowe oraz, dzięki współpracy z TOYA Studios, szczegóły z zakresu postprodukcji dźwięku i obrazu – opowiada Przemysław Glajzner.

W Wytwórni i Kinie 3D Wytwórnia będzie można wziąć udział w piątej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA, który jest jedynym wydarzeniem w Polsce, poświęconym działalności krytyków filmowych. Ponadto kino będzie zaangażowane we współpracę przy programach edukacyjnych, takich jak Akademia Planete+ Doc.

W sali o nazwie „-1”, gdzie również organizowane będą projekcje, widzowie aktywnie włączą się w życia kina i sami zdecydują, które filmy chcieliby zobaczyć na dużym ekranie.

Oficjalne otwarcie Kina 3D Wytwórnia uświetni pokaz „Kongresu”, najnowszego filmu Ariego Folmana, autora „Walca z Baszirem“ – obraz powstał na podstawie „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema. W programie uroczystości znajdziemy również „Dark Horse” w reżyserii Todda Solondza.

Repertuar Kina 3D Wytwórnia:
Pełen repertuar: www.kinowytwornia.pl/aktualny_repertuar.html?date=15.09.2013

Ceny biletów do Kina 3D Wytwórnia:
30 zł – bilet normalny na seans 2D
15 zł – bilet na seans 2D dla posiadaczy karty klubowej Wytwórni
40 zł – bilet normalny na seans 3D
20 zł – bilet na seans 3D dla posiadaczy karty klubowej Wytwórni

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_1000
Polówka w Parku na Zdrowiu
wilkanoc
Wilkanoc w Muzeum Kinematografii
oplaa
Zgłoś film na O!PLA 2018
1 Komentarz
  • Szter
    6 września 2013 at 20:53

    Kosmiczne ceny biletow jak na polskie realia. Idiotyczne zasady nie pozwalaja na kupno 2 biletow znizkowych do kina na 1 karte klubowa (tego problemu nie ma przy koncertach muzycznych w wytworni, 1 karta = znizka na 2 bilety), czyli zaproszenie kogos na seans to drenaz kieszeni, albo kupno karty klubowej. Tylko kto bedzie stalym gosciem w takim kinie? Zeby miec bilet dla 2 osob za 14-15zl/szt w Charlie’m wystarczy sie zapisac do newslettera. Na razie brak nawet na stronie zdjec sali, otwarcie dopiero 15go. Wtedy przekonamy sie czy jakosc wytworniowego kina dorownoje jakosci Imaxa, do ktorego Toya rowna cenami biletow.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*