Rusza Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny

logo_DUAJak się gra na darabuce? Czy każdy może zostać rzeźbiarzem? Czy instrumenty też mają swojego króla? A czy ciało może być instrumentem? Czy można narysować przedmioty niemożliwe? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań pojawią się na zajęciach Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego.

DUA to wykłady i warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat. Prowadzony jest przez Filharmonię Łódzką oraz Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Łódzcy artyści i performerzy zarażają swoją pasją, odkrywają tajniki pracy orkiestry, eksperymentują z różnorodnymi technikami plastycznymi i zdradzają wiele ciekawostek z różnych dziedzin sztuki. Spotkania mają charakter interaktywny, warsztatowy. Studenci DUA mogą zarówno zwiedzać ciekawe budynki, pracownie, sale koncertowe, jak i poczuć klimat pracy artystycznej. Mogą pogłębiać swoje zainteresowania lub odkrywać całkiem nowe. A przede wszystkim przekonują się, że studiowanie jest fajne!

Zajęcia odbywają się trzy razy w miesiącu, w soboty o godzinie 10.00 i 11.30, w FŁ i ASP. Ceny biletów: na wykład (dla każdego): 10 PLN, na warsztat wyłącznie dla dzieci w wieku 7-12 lat: 35 PLN. Przy jednoczesnym zakupie biletów na 1 wykład i minimum 3 warsztaty obowiązuje niższa cena biletu na warsztat: 30 PLN. Sprzedaż biletów – w kasie FŁ.

Inauguracja – 5 marca (sobota) w Sali Koncertowej FŁ. Szczegółowy plan zajęć: http://filharmonia.lodz.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *