Oszałamiający wizualnie animowany tryptyk Karoliny Głusiec  INSTRUMENT/DUREŃ/KRAJOBRAZ, zespół BIG CYC jako Gość Specjalny cyklu O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU, 139. filmów w trzech niezależnych konkursach, WIERSZYKI DOMOWE NA EKRANIE oraz trzy inne pełnometrażowe animacje na horyzoncie – 21. marca rusza 9. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA’21 ON!LINE – największe święto polskiej animacji! Festiwal potrwa do końca kwietnia, zaś laureatów poznamy 8. maja 2021. 

 
Tegoroczna O!PLA jest wyzwaniem nie mniejszym, niż zeszłoroczna, na poły pandemicza edycja. O!PLA’21 przyjmie format hybrydowy na wielu poziomach.  O!PLA’21 ON!LINE będzie dostępna dla wszystkich miłośników animacji, w oparciu o kilka kanałów streamingowych. Zdalnie O!PLA zawita do kilkudziesięciu szkół i przedszkoli na terenie całego kraju. Stacjonarnie – jeśli oczywiście pandemiczne obostrzenia na to pozwolą – odbędzie się w mniejszej niż zazwyczaj, ale jakże reprezentacyjnej grupie kilkunastu miast. 
 
Jak zawsze na O!PLA – niezależnie czy filmy oglądane będą online czy stacjonarnie – to widzowie i widzki w róznym wieku będą jedynymi Jurorami, przyznając Tobołki Koziołka Matołka.
 
Nieodzownym elelmentem Festiwalu O!PLA są też spotkania z twórcami i twórczyniami w ramach cyklu O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU; cyklu, który w zeszłym roku pozwolił przetrwać kwarantannę wielu widzom i widzkom. Nie inaczej będzie w tym roku. Przez cały festiwal, podczas odbywających się codziennie spotkań online, porozmawiamy z artystkami i artystami animacji.
 
W ramach O!PLA’21 ON!LINE odbędą się także warsztaty animacji smartfonem online z Natalią Spychałą, uznaną artystką, absolwentką łódzkiej Szkoły Filmowej i laureatką O!PLA. 
 
O!PLA’21 ON!LINE powstaje dzięki nieocenionemu wsparciu społecznościowemu w serwisach crowdfundingowych: PATRONITE i WSPIERAM.TO.
 
Szczegóły programu będą pojawiać się sukcesywnie na stronie www.polskaanimacja.pl oraz na FB @oplafest – POLSKA ANIMACJA – FESTIWAL ANIMACJI.
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kino Przytulne powraca na Widzewie (foto)
IMG_0800
Ukryci powstają w Łodzi (wideo i foto relacja z planu)
kamera4
Festiwal Kamer Akcja 2014 – dzień czwarty

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*