Teatry i sale koncertowe od ponad dwóch miesięcy z powodu pandemii są nieczynne. Tysiące aktorów i muzyków pozostaje bez pracy i możliwości dochodów. Miliony widzów  nie ma w związku z tym dostępu do rodzimej kultury. Nikt nie wie jak długo potrwa  ta nienormalna sytuacja. Chcemy aby widzowie na całym świecie mieli możliwość oglądania swoich ulubionych artystów siedząc zawsze w pierwszym rzędzie.

1* Teatr Online jest odpowiedzią na te kłopoty. Codziennie wieczorem będą prezentowane na żywo w sieci spektakle i koncerty muzyczne w płatnym streamingu. Będzie to z jednej strony całkowicie bezpieczne, a z drugiej przywróci nam bogactwo treści i form naszego życia kulturalnego. W dobrej jakości, w czasie rzeczywistym, prawdziwe, autentyczne  i w atrakcyjnych cenach. W wielu przypadkach z możliwością interaktywnego udziału publiczności.

1* Teatr Online nie ma własnego zespołu aktorskiego. Z założenia jest otwarty dla wszystkich grup teatralnych w Polsce i wykonawców muzycznych. Wśród zainteresowanych tą formą aktywności scenicznej można wymienić między innymi Dorotę Stalińską, Jacka Kawalca, Teatr Nowy w Łodzi, Teatr Impro Atak, Marcina Januszkiewicza. Prowadzone  są rozmowy z kilkudziesięcioma podmiotami artystycznymi. Wynagrodzeniem dla artystów będzie znaczna część przychodów ze sprzedanych biletów.

1* Teatr Online jest przygotowany do transmisji na żywo z każdego miejsca w kraju.  Z różnych sal teatralnych i widowiskowych. Główne jednak miejsce znajduje się w łódzkim Artkombinacie w Scenie Monopolis, świeżo oddanym obiekcie, jednym  z najnowocześniejszych w Polsce. Obiekt idealnie nadaje się do transmisji online między innymi ze względu na swoje cyfrowe i internetowe wyposażenie. Jak mówi Krzysztof Witkowski, Prezes Virako, inwestora Monopolis: „Cieszymy się, że w obecnej sytuacji Artkombinat szuka nowych rozwiązań i możliwości, które pozwalają na nieprzerwany kontakt odbiorców ze sztuką. Popieramy tę fantastyczną inicjatywę i czekamy na moment, w którym będziemy mogli ponownie gościć widzów już na naszych wydarzeniach kulturalnych  i teatralnych. Także tych tradycyjnie wystawianych spektakli Fundacji Kamila Maćkowiaka.”

1* Teatr Online powstał z inicjatywy Tygodnika Angora, łódzkiego Teatru Impro Atak, ArtKombinatu i Wioski Artystycznej Janowo koło Rewala.

REPERTUAR

23 sobota 18.00 Wojtek Oleksiewicz Teatr Nowy „Amant na czerwonym dywanie”

24 niedziela 20.00 Marcin Januszkiewicz koncert „Perfect Lady Pank”

25 poniedziałek 20.00 Impro Atak „Komedia romantyczna”

26 wtorek 20.00 „Małe zbrodnie małżeńskie” spektakl

27 środa 20.00 Impro Atak „Komedia romantyczna”

28 czwartek 21.00 Ales koncert

29 piątek 19.30 Kwiat Jabłoni – koncert

Informacje o najbliższych wydarzeniach:

23.05.2020 I Amant na czerwonym dywanie I Autorski spektakl Wojtka Oleksiewicza

Cztery opowiadania. Cztery niezależne historie. Cztery pary i ich cztery problemy.

A więc jest tam związek zdominowany przez zaborczą teściową, mąż odnajdujący alter ego, nieuświadomiona młoda dziewczyna i w końcu Ona tęskniąca za macierzyństwem.

Świadkiem ich zmagań z życiem jest autor, który nie tylko prowadzi narrację, ale też wciela się w postaci tych opowieści.

Wszystko to przeplatane jest piosenkami również autorstwa Wojtka Oleksiewicza.

Wojciech Oleksiewicz – aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Poeta, autor kabaretowych tekstów i piosenek, sztuk teatralnych oraz słuchowisk radiowych, improwizator.

W swoim autorskim spektaklu, przekażę Państwu w satyrycznej oprawie, jak ważnym  i skomplikowanym procesem w życiu jest łączenie się w pary.

Opowieść ta jest tak skonstruowana, że można się i pośmiać i powzruszać.

24.05.2020 | Marcin Januszkiewicz – Perfect Lady Pank. PREMIERA!

Nikt dzisiaj nie pisze już takich piosenek. Aktualnie mamy w naszym kraju wielu wspaniałych, zdolnych wykonawców, producentów, autorów muzyki i słów, wielu specjalistów od hitów. Ale takich ponadczasowych kompozycji, a przede wszystkim takich Tekstów przed duże T.

Nikt już dzisiaj nie tworzy. Oczywiście to tylko zdanie Marcina Januszkiewicza, z którym śmiało można się nie zgodzić. On jednak bierze pełną odpowiedzialność za ten pogląd
i koncertem „Perfect Lady Pank” spróbuje przekonać do niego sceptyków. Lub choćby tych niezdecydowanych, tych z szarej strefy „nie mam zdania”.

o debiucie…

Po entuzjastycznie przyjętym debiutanckim albumie „Osiecka po męsku” Januszkiewicz chce kontynuować obrany kierunek wysoko postawionej artystycznej poprzeczki i własnymi, zupełnie nieoczywistymi aranżacjami mniej lub bardziej znanych piosenek legendarnych zespołów Perfect i Lady Pank, podzielić się tym, co według niego jest w sztuce najcenniejsze – swoim punktem widzenia.

Jak dzisiaj wygląda Polska opowiadana właśnie tymi tekstami? Jak bardzo odbiega  od rzeczywistości lat 80-tych? Ile w nas prawdy a ile strachu przed prawdą? A ile gniewu, niezgody, ile rozczarowania i nadziei na łut szczęścia? I czy to szczęście zależy od tego jak sobie ten świat dokoła nas urządzamy, jak na niego patrzymy? Choćby dla próby odpowiedzi dla tych kilku pytań repertuar Perfectu i Lady Pank wart jest ponownego przewertowania.

skład

Marcin Januszkiewicz – śpiew
Jacek Kita – piano
Łukasz Czekała – skrzypce
Piotr Domagalski – gitara basowa
Jakub Szydło – perkusja
Aranżacje: zespół
Projekcje: Marcin Januszkiewicz, Franek Przybylski
Projekt plakatu: Igor Kubik
PARTNERZY: KAMET S. A., Muzyczne Delivier, Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej;
PRODUCENT: PiArt Studio, Marta Jachnik
PŁYTA: Premiera – jesień 2020, Luna Music Polska

25.05.2020, 27.05.2020 I Impro Atak „Komedia romantyczna”

Wszyscy uwielbiamy komedie romantyczne. Filmy takie jak „Love Actually”, „Sylwester  w Nowym Jorku”, „Walentynki”, czy choćby nasze rodzime „Listy do M.” oglądane  są niejednokrotnie w wielu gronach przyjaciół. Jest to nie tylko oglądanie filmu, ale pewien rytuał oczyszczający z trosk. IMPRO Atak! Na każdym spektaklu prosi  o inną sugestię, która pomoże stworzyć świat i jedyną w swoim rodzaju komedię.  Sugestią może być pojedyncze słowo, lub tylko parę słów. Na tej podstawie aktorzy tworzą spektakl w którym jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia ich oraz widzów. Wszystko to po to, żeby odkryć teatr na nowo, otworzyć się na wspaniałe, wyjątkowe przedstawienia. Aktorzy pokażą, że nikt z nas nie jest tylko dobry albo zły, beztroski albo poukładany, mamy wiele twarzy, ale nie zawsze potrafimy je pokazać. Wszystko to, a przede wszystkim doskonała zabawa znajdzie się w naszej „Komedii romantycznej”.

26.05.2020 | Małe zbrodnie małżeńskie. PREMIERA! 

„Małe zbrodnie małżeńskie” Érica-Emmanuela Schmitta to sztuka z elementami komedii, kryminału, powieści miłosnej, pełna zaskakujących zwrotów akcji, wspaniałego, błyskotliwego dialogu. 

Opowieść o ludziach w drodze, gdzie drogą jest ich wspólne życie, na którą zdecydowali się wejść razem kilkanaście lat temu. Co zostało z pierwszych fascynacji, uniesień, pożądania, miłości i zakochania? Jak dalece zmieniły się obrazy nas samych, żyjących  ze sobą, czy może już obok siebie. Czy zawiedliśmy nasze uczucia, czy zgubiliśmy sens bycia razem? Na czym polega fenomen zaufania? Czy zawsze musimy rezygnować z własnych pragnień na rzecz szczęścia drugiej osoby? Dlaczego przez tyle lat nie potrafimy ze sobą szczerze porozmawiać i okłamujemy się dla dobra „spokoju” w związku, którego tak bardzo pragniemy?

Wraz z aktorami Beatą Kawką i Mirosławem Zbrojewiczem zabieram was w drogę poznania samych siebie. Często coś, co wydaje się banałem w rzeczywistości jest poważnym problemem i tylko humor, śmiech, czasem łzy, taniec, śpiew, wspomnienia czy zwykła rozmowa mogą uratować związek dwojga kochających się ludzi. Nie ma prostych odpowiedzi, są jedynie trudne pytania. Karol Wróblewski, reżyser 

występują…

aktorzy: Beata Kawka, Mirosław Zbrojewicz
reżyseria: Karol Wróblewski
scenografia: Arkadiusz Kośmider
kostiumy: Monika Palikot/CapricornArtHouse
światło: Ewa Garniec
opracowanie muzyczne: Grzegorz Jurga/Printempo 
choreografia: Arkadiusz Bodrzyński
projekcje: Jan Maciarewicz/Filip Haman/ Katarzyna Irmina Stępniak
fotografia: Przemysław Dzienis/Natalia Mleczak/ Agnieszka Marszałek
Czas: 75 minut
Producent: FETA – Teatr Fundacji Edukacji Teatralnej i Artystycznej

28.05.2020 I Koncert Alles

Alles, duet z Łodzi, który tworzą: Paweł Strzelec i Marcin Regucki. Od momentu powstania zespołu, w 2014 roku, ukazały się trzy albumy “Post”, “Culture”, “Hope”, mini LP “Together We Are Alles” zawierający nowe wersje utworów klasyków polskiego punk rocka zespołów: Dezerter, Post Regiment, Apatia, Guernica Y Luno oraz dwa single “Union”  i “Newspeak” (split z grupą Siksa). Debiutancki album wydała zlokalizowana w Ameryce Południowej niezależna wytwórnia Mecanica Records, następnie duet związał się z rodzimą, kultową Anteną Krzyku, która działa na rynku od 1984 roku.

Już same tytuły albumów charakteryzują zespół i przybliżają jego fascynacje oraz zainteresowania. Egzystencja w niestabilnych czasach, w których wszystko jest “post” – post-nowoczesność, post-punk, postindustrializm. Tworzenie kultury, na którą mają wpływ w takim samym stopniu najbliższe otoczenie i relacje międzyludzkie, jak i polityka czy globalnie zachodzące zmiany. Wpływy te, często destrukcyjne, wywołują zamiennie bunt  i dystans. Alles to poszukiwanie, niespełnienie, wycofanie, oscylowanie między nadzieją  a jej brakiem – wszystko to znajduje odbicie w tekstach i muzyce zespołu.

Koncertowali w Niemczech, Rosji, Belgii, Dani, Szkocji, Anglii, Czechach, we Włoszech, na Litwie. W Polsce zagrali między innymi na festiwalach: Wrocław Industrial, Domoffon, Castle Party. Wszystkie płyty zespołu zyskały przychylne opinie dziennikarzy, zarówno w Polsce, jak  i zagranicą.

Alles wziął udział w specjalnym koncercie „Miasto Duchów” w Centrum Dialogu Marka Edelmana w rocznicę likwidacji łódzkiego getta. W tym samy miejscu wystąpił podczas „Łodzi Miłości”, koncertu charytatywnego dla syryjskich uchodźców.

29.05.2020 I Kwiat Jabłoni – koncert

Zespół tworzy rodzeństwo Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz, a sama grupa oficjalnie funkcjonuje od marca 2018. Wcześniej rodzeństwo występowało w grupie Hollow Quartet, z którą wydali dobrze przyjęty album Chodź ze mną i wystąpili w telewizyjnym talent show Must Be the Music. Tylko muzyka. Do sierpnia 2018 ich debiutancki utwór „Dziś późno pójdę spać” zanotował dwa miliony wyświetleń w serwisie YouTube, a do lutego 2019 uzyskał blisko pięć milionów wyświetleń. W październiku 2018 ukazał się drugi singiel zespołu pt. „Niemożliwe”

1 lutego 2019 ukazał się ich pierwszy studyjny album pt. Niemożliwe, który w ciągu pierwszego tygodnia uplasował się na 7 pozycji list sprzedaży OLiS. Ich utwory znalazły się także między innymi na listach przebojów Programu III Polskiego Radia oraz Radia Warszawa.

W marcu zespół uplasował się na 3. miejscu w drugiej edycji plebiscytu Sanki 2019  na najciekawsze nowe twarze polskiej sceny muzycznej organizowanym przez Gazetę Wyborczą.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_SIA2637
33. Festiwal Szkół Teatralnych – laureaci (foto)
IMG_1761_kopia
XII Gala Szkoły Baletowej w Teatrze Wielkim (foto)
piotr_hertel_piosenki_nie_tylko_z_teatru_20120914_1998864851
Piotr Hertel. Piosenki nie tylko z teatru (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*