rustycageW piątek, 16 stycznia o godz. 21 w Stereo Krogs rozpocznie się koncert formacji Rusty Cage. Jako support wystąpi Concrete Hills. Wstęp jest bezpłatny.

Rusty Cage to amerykańskie granie w polskim wydaniu i, co najważniejsze, bez żadnych kompleksów. Najlepiej opisuje zespół Violence Magazine: „Rasa, sok, żar, benzyna, piasek, spaliny, pot, flanela. Wzmacniacz, struny, przegrzane lampy… Krakowski Rusty Cage uosabia wszystko to, co wiąże się z prawdziwą, amerykańską muzyką rockową. Trochę klasyki, trochę grunge, cała masa upalonych, piaszczystych dźwięków i zamykamy oczy, jadąc przez spalone bezdroża USA. A potem się budzimy i znów siedzimy w autobusie linii 105, w którym jedynym zapachem jest smród niemytej bielizny współpasażerów…”

A odpowiedzialny jest za to krakowski skład Rusty Cage: Krzysztof Grześkiewicz (vocal), Arkadiusz Żurecki (guitar), Kuba Jażwiecki (guitar), Łukasz Wierzbicki (bass), Chris Junior (drums)

Concrete Hills to polski zespół powstały w Łodzi, w którego skład wchodzą: Mariusz Menes (wokal, gitara elektryczna, keyborad), Daniel Jarzębski (gitara elektryczna), Rafał Wójcik (gitara basowa) oraz Rafał Trzoska (perkusja). Tworzona przez Concrete Hills muzyka inspirowana jest brytyjską sceną, a oscyluje zwłaszcza wokół rocka alternatywnego, shoegaze, brit pop’u, jak również indie i art rock’a. To muzyka częstokroć szorstka, surowa, ale dzięki temu mająca ten szczególny charakter. Zespół w ten właśnie sposób ujmuje w dźwięku aurę melancholii oraz odkrywa drugie dno innych, bardziej energetycznych form muzycznych.

https://www.youtube.com/watch?v=dNMaXFqtQgk

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
widzewska_jesie_muzyczna_2010_20101024_1109984361
Trzecia Łódzka Noc Muzyki – zapowiedź
Light.Move.Festival.2022 ogłasza program muzyczny
zarzycki
Rockowanie ku pamięci Andrzeja Zarzeckiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*