Muskularne techno w DOMu

rummelsnuffSolidna dawka niemieckiego techno w wykonaniu muskularnego jegomościa. Sceniczny pastisz wymieszany z dużym poczuciem humoru i dosadnie brzmiącymi dźwiękami electro. Tego wszystkiego będzie można doświadczyć już w najbliższy piątek (19 czerwca) w klubie DOM, gdzie wystąpi nie kto inny, a sam Rummelsnuff! Początek imprezy o 21. Bilety, w cenie 15 zł, do nabycia w klubie.

Pomysł na stworzenie projektu Rummelsnuff, zrodził się w głowie Rogera Baptista w 2004 roku. Pracował wtedy jako instruktor kulturystyki i bramkarz w jednym z berlińskich technoklubów. Zainspirowany swoimi ówczesnymi zajęciami, razem z norweską artystką Bjarne Melgaard, powołał do życia projekt Rummelsnuff. Niespełna rok później przekształcił go w solowy projekt. Artysta ma na koncie pięć płyt. Ostatnia, wydana dwa lata temu, nosi tytuł „Kraftgewinn”.

W utworach Rummelsnuff roi się od pędzących po morzu motorówek, pełno jest kulturystów z obrzeży Berlina, a czeski likier owocowy przelewa się litrami. A wszystko oblane elektronicznymi bitami: siermiężnym techno i topornym EBM. Rummelsnuff, nie tylko za sprawą swoich oryginalnych produkcji, ale również imponującej postury, nie dał się wrzucić do żadnej muzycznej szufladki i stworzył na potrzeby swojego projektu nową –  Derbe Strommusik, co oznacza szorstką muzykę elektryczną.

Po morskiej podróży, w jaką zabierze wszystkich Rummelsnuff, ster przejmą łódzcy specjaliści od elektronicznego rumoru: Wiktor Skok, Maciej Ożóg i Michał Fryc.

Wiktor Skok jest aktywnym uczestnikiem kultury industrialnej. To wieloletni animator sceny punk hardcore, wydawca zine’a PLUS ULTRA, a także lider i wokalista grupy JUDE. To również publicysta, promotor i kurator projektów muzycznych. Jest całkowicie poświęcony wszelkim odmianom ekstremalnej muzyki mechanicznej. Jego sety niosą zazwyczaj zaskakujące zwroty bruityzmu i tonalności. Mogą być zarówno apologią łomotu jak i miłych uchu melodii.

Maciej Ożóg to teoretyk kultury i artysta dźwięku. Zajmuje się sztuką interaktywną, mediami taktycznymi, bio artem, problematyką społeczeństwa sieci, studiami nad kulturą nadzoru (surveillance studies) oraz posthumanizmem. Od początku lat dziewięćdziesiątych jest zaangażowany w rozwój muzyki eksperymentalnej w Polsce. Założyciel wielu zespołów, m.in. Spear i Ben Zen. Tworzy multimedialne performensy, instalacje interaktywne oraz filmy wideo.

Michał Fryc to malarz, didżej i twórca muzyki industrialnej. Jest absolwentem łódzkiej ASP. Zajmuje się aktywizmem społeczno-politycznym oraz kuratorstwem. Współtworzy wraz z Eweliną Masztanowicz duet artystyczny Sojusz Robotniczo-Chłopski. Należy do stowarzyszeń Kultura Aktywna oraz Młodzi Socjaliści. Swoje budzące dyskomfort, nierzadko niepokój i rozdrażnienie produkcje muzyczne, uzupełnia autorskimi realizacjami video.

Rummelsnuff wystąpi w DOMu w piątek, 19 czerwca. Za konsoletą pojawią się Wiktor Skok, Maciej Ożóg i Michał Fryc. Start o godzinie 21. Bilety kosztują 15 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *