Rugby Europe Sevens Grand Prix Series 2017

rugby7To będzie prawdziwe święto jajowatej piłki. Na dwa dni – sobotę 10 czerwca i niedzielę 11 czerwca Łódź stanie centrum europejskiego rugby. Do Polski na mistrzostwa Starego Kontynentu w olimpijskiej odmianie tej dyscypliny, czyli rugby 7, przyjedzie 12 najlepszych drużyn walczących o tytuł. Wśród uczestników będą aż trzy ekipy, które latem zeszłego roku wzięły udział w historycznym, pierwszym, olimpijskim turnieju rugby 7.

Oprócz Polski w tegorocznej edycji występuje m.in. czterech uczestników Igrzysk Olimpijskich Rio 2016: Anglia (wicemistrz z Rio), Walia, Francja i Hiszpania. Stawkę uczestników uzupełniają: broniąca mistrzostwa Europy Rosja, Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Gruzja, Włochy, Irlandia i Belgia. Zmagania rozpoczęły się 3 czerwca w Moskwie. Teraz rywalizacja przeniesie się do Łodzi, a w lipcu odbędą się turnieje w Clermont-Ferrand (Francja) i Exeter (Anglia).

Mecze w rugby 7 są krótkie – trwają 2×7 minut. Tylko ostatnie spotkanie turnieju, starcie o pierwsze miejsce, jest ciut dłuższe 2×10 minut. Turniej trwa pełne dwa dni. Między meczami są krótkie, 3-minutowe przerwy, co powoduje, że widzowie cały czas dostają kolejne dawki emocji. Zmagania zaczynają się ok. 10 rano, kończą po południu. Każdy fan rugby będzie mógł nasycić się grą do woli. Wszystko odbędzie się na terenie stadionu ŁKS, al. Unii 2.

Bilety: karnet dwudiowy – 30 zł, 20 zł ulgowy, bilet jednodniowy – 20 zł, ulgowy – 10 zł, vip – 100 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *