Najbliższy weekend będzie bardzo aktywny dla zawodników i zawodniczek KS Budowlani Łódź. Będzie również okazją, żeby zobaczyć ich w akcji w Łodzi.

W sobotę o 13:00 kolejny mecz II Ligi Rugby zagrają seniorzy KS Budowlani Łódź. Ostatni raz na stadionie w Łodzi przy ulicy Górniczej 5 seniorską drużynę KSB można było zobaczyć w maju 2019. Ich przeciwnikiem będzie zespół K.S. Rugby Ruda Śląska.

W pierwszej kolejce łodzianie pokonali wysoko RC Mazowia Mińsk Mazowiecki 58:17, a Ślązacy pauzowali w związku z wycofaniem się z rozgrywek Alfy Bydgoszcz, pauzowali. Faworytem spotkania jest prowadzona przez trenera Krzysztofa Hotowskiego drużyna Budowlanych i z pewnością łodzianie będą starali umocnić się na pozycji lidera II Ligi Rugby, którą po pierwszej kolejce zajmują. Trenerem drużyny z Rudy Śląskiej jest pochodzący z Łodzi, były zawodnik KSB – Mariusz Świerczyński.  

W niedzielę boisko przy Górniczej 5 przejmą młode rugbistki, które będą rywalizować w Mistrzostwach Polski w Rugby 7 do lat 16. W pierwszym w sezonie 2020/2021 turnieju wystartuje łącznie 7 drużyn z całej Polski. Miasto Łódź reprezentować będą wicemistrzynie z zeszłego sezonu z KS Budowlani oraz zawodniczki Venol Atomówek. Poza łodziankami zagrają Juvenia Kraków, Amazonki KS Budowlani Lublin, Tygrysice Orkan Sochaczew, Rugby Club Arka Rumia, Rugby Club Częstochowa. 

Eliminacje zaczynają się od 11:00, a finały od 14:20.

/fot. prom. Mariusz Dylak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
budoposn_049
Budowlani Łódź – Posnania Poznań 93:0 (foto+wideo)
BBRC_Lodz_vs._RCC_Czestochowa
Historyczna wygrana BBRC Łódź
IMG_0922
Budowlani Łódź – Legia Warszawa 36:7 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*