21092012_087Do 20 października w Galerii Re:Medium można oglądać wystawę malarstwa autorstwa Eweliny Wrony i Michała Kotuli.

– Nasze prace skupiają się na dzisiejszej popkulturze, silnym wpływie mediów, portali internetowych, serwisów społecznościowych, ujętej z szerszej perspektywy rzeczywistości wirtualnej – mówią autorzy prac. – Uzupełniając je solidną dawką humoru, staramy się rozjaśnić i zdemitologizować poważne tematy, w tym nowe zjawiska, które w ciągu ostatniej dekady coraz bardziej zmieniają oblicze polskiej rzeczywistości. Odwołujemy się, m.in. do twórczości Maurizia Cattelana, Takashiego Murakami oraz Franza Ackermanna.

joomplu:42152

Ewelina Wrona (ur. 1980, Śląsk), malarka, absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz krakowskiej AGH im. St. Staszica.W swojej twórczości inspiruje się zjawiskami i zagadnieniami społecznymi, korzystając z tradycyjnych technik malarskich, nawiązuje do estetyki nowych mediów.
 
Michał Kotula (ur. 1981, Bytom), malarz. Studia w latach 2002-2007 w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Jacka Rykały. Wiele swoich prac konstruuje z małych elementów, odnosząc się w ten sposób do cyfrowego zapisu obrazu, nadając mu symboliczne znaczenie. Zwraca się ku pojęciu modularności, jako jednej z cech charakterystycznych nowych mediów.

Zobacz także:

Niewczesne historie w ms2 (foto)

Front Wschodni w Atlasie Sztuki (foto)

Urojenia/Gespinste w Galerii Re:Medium (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7421
12 Otwarta Wystawa w Muzeum Książki Artystycznej (foto)
29062012_797
Między Capri a Lwowem w Muzeum Miasta Łodzi (foto)
DSCF4303
Młoda grafika ASP w Galerii ZPAP (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*