szkoly_4

Zaczęło się! Znów powitaliśmy w Łodzi przedstawicieli szkół teatralnych z Krakowa, Warszawy i Wrocławia. Gorąco przyjęci przez festiwalową publiczność, w ciągu pięciu najbliższych dni zaprezentują pietnaście wyjątkowych, dyplomowych spektakli.

Tuż po żartobliwej i przygotowanej w prawdziwie studenckim stylu gali rozpoczęcia, goście zamiast poczuć  przedsmak kilkudniowej, teatralnej uczty przeczekali cierpliwie nienajlepszą niestety propozycję Akademii Teatralnej z Warszawy. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, w reżyserii Jarosława Gajewskiego, na które zaprosili nas studenci nie zebrało ani gromkich braw, ani nie zaostrzyło apetytu na kolejne spotkania z młodymi aktorami na deskach łódzkich teatrów. Recenzję spektaklu przeczytac można TUTAJ.

Przypominamy, iż 31. Festiwal Szkół Teatralnych ma również swoją gazetę, a w niej – opinie, recenzje, fotorelacje. Gazeta będzie dostępna w każdej z festiwalowych lokalizacji. Pierwszy numer pojawił się już w dniu inauguracji. W imieniu zespołu redakcyjnego – serdecznie zapraszamy do lektury!

Gazetę  tworzy zespół miesięcznika „Proscenium”, wydawanego przez Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi w składzie: Mateusz Grabowski, Joanna Kwiatkowska, Ewa Karolewska, Ewa Jaworska, Marta Chmielecka, Aleksandra Kumycz, Piotr Kaźmierczyk, Sandra Adamczewska, Michał Pauliński, Tatewik Burchart, Patrycja Mańka, Julia Gierszon, Liliana Pomykalska i Katarzyna Turkowska. Merytoryczną pieczę nad całością sprawuje Anna Ciszowska.

(Tekst na podst. mat. prasowych; Foto: Żródło)

Więcej o 31. FST na Plastrze Łódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1892
Brzydal w Art_Inkubatorze (foto)
pracowniafizz
Ekologie Miejskie: Pracownia Fizyczna / SzaZa (foto)
teatrmaly
Teatr Mały podsumowuje sezon 2016/17

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*