Rozdanie Złotych Masek 2017/18 (foto)

W piątek, 21 września w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbyło się wręczenie nagród łódzkich dziennikarzy – Złotych Masek za sezon 2017/18. Po nich zagrał Big Band Teatru Muzycznego pod dyrekcją Elżbiety Tomali-Nocuń.

Złota Maska za najlepszy spektakl w sezonie 2017/2018 dla Teatru Wielkiego w Łodzi za „Tramwaj zwany pożądaniem” André Previna pod kierownictwem muzycznym Tadeusza Kozłowskiego i w reżyserii Macieja Prusa.

Złota Maska za najlepszy spektakl w sezonie 2017/2018 dla Teatru Pinokio w Łodzi za „Chłopców z Placu Broni” Ferenca Molnara w reżyserii Konrada Dworakowskiego.

Złota Maska za najlepszą reżyserię w sezonie 2017/2018 dla Waldemara Zawodzińskiego za spektakl „Operetka” Witolda Gombrowicza zrealizowany na scenie Teatru Studyjnego w Łodzi.

Złota Maska za najlepszą reżyserię w sezonie 2017/2018 dla Kuby Kowalskiego za spektakl „Przebudzenie wiosny” Franka Wedekinda zrealizowany na scenie Teatru Studyjnego w Łodzi.

Złota Maska za najlepszą rolę męską w sezonie 2017/2018 dla Piotra Seweryńskiego za rolę Saszy w spektaklu „Antygona w Nowym Jorku” Janusza Głowackiego i rolę Roberta Scurvy’ego w spektaklu „Szewcy” Stanisława Ignacego Witkiewicza na scenie Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Złota Maska za najlepszą rolę żeńską w sezonie 2017/2018 dla Doroty Kiełkowicz za rolę Elli Bischof w spektaklu „Z miłości” Petera Turriniego na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Złota Maska za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2017/2018 dla Pauliny Walendziak za rolę Iris, uroczej dziewczynki w spektaklu „Otchłań” Jennifer Haley na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Złota Maska za najlepszą scenografię w sezonie 2017/2018 dla Aleksandry Starzyńskiej za spektakl „Przygody Pędrka Wyrzutka” Stefana Themersona na scenie Teatru Pinokio w Łodzi.

Złota Maska za najlepsze wydarzenie na scenie off w sezonie 2017/2018 dla Magdaleny Drab za scenariusz i wykonanie monodramu „Curko moja ogłoś to” z muzyką i konsultacją reżyserską Alberta Pyśka zrealizowanego w Teatrze Zamiast w Łodzi.

Złota Maska za najlepszą rolę wokalno-aktorską w sezonie 2017/2018 dla Joanny Woś za rolę Blanche Dubois w spektaklu „Tramwaj zwany pożądaniem” André Previna na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.

Złota Maska za najlepszą rolę wokalno-aktorską w sezonie 2017/2018 dla Piotra Płuski za rolę Javerta w spektaklu „Les Misérables – Nędznicy” Alaina Boublila i Claude’a-Michela Schonberga na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi.

Nadzwyczajna Złota Maska w sezonie 2017/2018 dla Teatru Muzycznego w Łodzi za bezprzykładny sukces spektaklu „Les Misérables – Nędznicy” oraz świadome i metodyczne przekształcanie Teatru w nowoczesną scenę musicalową o ponadlokalnych ambicjach.

Nadzwyczajna Złota Maska w sezonie 2017/2018 dla Teatru Powszechnego w Łodzi za konsekwentne i skuteczne łączenie różnorodnej oferty działań twórczych oraz edukacyjnych służących utrwalaniu własnego wizerunku artystycznego.

W trakcie występu Big Bandu widzowie mogli usłyszeć m.in. „American patrol”,  „Diamonds are a girl’s best friends”, „What a wonderful world”, „Anything goes”, „42nd street”, „Sway” i „Sing, sing, sing”. Zaśpiewali: Zbigniew Macias, Piotr Płuska, Marcin Jajkiewicz, Katarzyna Łaska i Justyna Kopiszka.

/fot. Michał Matuszak – mat.pras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *