IMG_20150213_16330612 lutego na terenie stadionu Widzewa odbyła się konferencja z udziałem prezydent Hanny Zdanowskiej, dyrektora Biura ds. Inwestycji Urzędu Miasta Łodzi, Małgorzaty Belty oraz dyrektora kontraktu budowy nowego stadionu przy al. Piłsudskiego z firmy „Mosty-Łódź” – Włodzimierza Galusa.

Mosty-Łódź jest firmą, która wygrała przetarg na budowę nowego stadionu Widzewa, obecnie rozpoczęła budowę od zrywania murawy, a trybuny są burzone. W tym samym miejscu w listopadzie 2016 roku gotowy ma być nowy obiekt, na którym swoje mecze rozgrywać będą piłkarze.

– Firma Mosty Łódź ma na budowę nowego stadionu 28 miesięcy, licząc od lipca, kiedy podpisaliśmy umowę – mówi prezydent Hanna Zdanowska. Akurat kiedy prezydent rozmawiała z dziennikarzami za jej plecami znikała trybuna „Pod Zegarem” niszczona kawałek po kawałku przez dwie koparki.

– Żeby zacząć budować, trzeba najpierw usunąć naniesienia, które wcześniej istniały na tym terenie. Teraz rozpoczynamy kolejny etap, czyli usuwanie naniesień, które są tutaj od lat. Za naszymi plecami pracuje ciężki sprzęt, który stopniowo rozbiera dawny stadion. Bardzo cieszę się, że infrastruktura sportowa w Łodzi się zmienia. W dniu dzisiejszym Mosty-Łódź złożyły projekt do decyzji o pozwoleniu na budowę. Przed nami etap realizacji inwestycji, która ma powstać pod koniec 2016 roku –  powiedziała Zdanowska.

Trójka uczestników konferencji stanowczo potwierdziła, iż inwestycja przebiega zgodnie z planem i oddanie nowego stadionu w wyznaczonym czasie nie jest zagrożone.

– Cieszę się, że jesteśmy już po fazie projektowania. Zaakceptowaliśmy projekt budowlany, są już realizowane pewne projekty wykonawcze. Co prawda burzymy tradycję, ale w zamian za to na tym terenie powstanie nowoczesny i piękny obiekt, który będzie służył wiele lat – mówiła Małgorzata Belta.

Wypowiedział się również dyrektor budowy Mosty Łódź, który sprecyzował więcej na temat budowy stadionu: – Prace rozbiórkowe idą pełną parą. Trwa projektowanie dokumentacji wykonawczej, która powinna być gotowa w dniu otrzymania pozwolenia na budowę. W najbliższych tygodniach rozebrane wszystkie elementy żelbetonowe. Za parę tygodni przystąpimy do rozbiórki dachu i budynku klubowego. Do końca marca rozbierzemy wszystkie trybuny poza trybuną północną, która najpóźniej zniknie (od strony torów). Związane jest to z przebudową linii energetycznej, którą zaplanowano na lipiec. Oczywiście na pozostałej części stadionu prace związane z budową będą odbywać się bez zakłóceń. Na dzień dzisiejszy prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

– W kwietniu powinno być gotowe pozwolenie na budowę. W tym roku mamy zabezpieczone środki  w budżecie na budowę obiektu 54 mln zł, a w przyszłym jeszcze więcej, aż 80 mln zł. Wszystkie pieniądze są zabezpieczone – tymi słowami prezydent Zdanowska zakończyła konferencje oraz wizytę na terenie budowy nowego stadionu Widzewa przy al. Piłsudskiego.

Wciąż działacze Widzewa nie przedstawili obiektu, gdzie będą rozgrywać mecze w rundzie wiosennej w sezonie 2014/15 w roli gospodarza. Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej ponownie odrzuciła wniosek działaczy, którzy chcieli, aby łódzki klub rozgrywał wiosenne mecze ligowe w roli gospodarza na kameralnym obiekcie w Byczynie koło Podębic. Do 21 lutego szefowie Widzewa mają przedstawić umowę na wynajem odpowiedniej klasy stadionu, który spełnia wymagania licencyjne. Oznacza to, że niemożliwe jest już zapraszanie przedstawicieli PZPN, by sprawdzili co trzeba poprawić. Jeśli klub nie wywiąże z wymogów, będzie miał spore kłopoty, grozi mu m.in. walkower za pierwszy mecz z  Sandecją. Następnie klub będzie miał kolejne dwa tygodnie do meczu z Arką Gdynia, aby znaleźć obiekt spełniający wymogi licencyjne. Jeśli klub się nie wywiąże to nawet może być odebranie licencji co za tym idzie degradacja klubu o dwie klasy niżej czyli do trzeciej ligi. Gdzie obecnie występuje już jeden łódzki klub ŁKS. Czy działacze Widzewa , którzy upierają się o grę w Byczynie  są wstanie poprawić ten obiekt  w ciągu dziewięciu dni, aby dostać  zgodę od PZPN-u?

Stadion Widzewa: 25/26.02 2015

Stadion Widzewa: 24.02.2015

Stadion Widzewa: 21.02.2015:

Stadion Widzewa: 12.02.2015:

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Stal Rzeszów – Widzew Łódź 0:0 (foto)
ŁKS Łódź – Górnik Polkowice 1:0
ks_d_-_mks_kluczbork_21_20100911_1923221505_160_80
Śląsk Wrocław – ŁKS Łódź 4:0

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*