Roman Dmowski – między białą a czarną legendą

plakat_spotkania_dmowskiNa rok bieżący przypada 150 rocznica narodzin i 75 rocznica śmierci Romana Dmowskiego, polityka, pisarza politycznego, twórcę Narodowej Demokracji i współtwórcę polskiej niepodległości. Jest to dobra sposobność by przypomnieć osobę i dorobek Romana Dmowskiego, nie pomijając budzących wątpliwości aspektów jego myśli oraz działalności.

Wpisując się w ogólnokrajowe obchody rocznicowe i ogólnonarodową debatę, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi pragnie zaprosić na dyskusję, która dotyczyć będzie Romana Dmowskiego. Swoją wiedzą i przemyśleniami podzielą się prof. Jacek Bartyzel, specjalista z zakresu filozofii politycznej, działacz opozycji antykomunistycznej, Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski, autor kilkuset artykułów oraz książek; oraz prof. Przemysław Waingertner, specjalista z zakresu życia politycznego i myśli politycznej Polski Międzywojennej, a także dziejów wolnomularstwa, autor i współautor licznych prac naukowych i popularyzatorskich, publicysta.

Spotkanie rozpocznie się 29 marca o godzinie 12.00 w siedzibie Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi przy ul. Gdańskiej 13 w sali nr. 39. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *