Roślinożercy w Palmiarni (foto)

a2011-06-02_16-00-37

Do 5 czerwca w łódzkiej Palmiarni oglądać można wystawę roślin mięsożernych. Muchołówki, dzbaneczniki, tłustosze – te i inne zostały wystawione dla zwiedzających wśród pozostałych roślin rosnących w ogrodzie.

Wystawa roślin mięsożernych ponownie zawitała do Palmiarni. Choć skromniejsza niż przed rokiem, również warta zobaczenia. Nie zabrakło muchołówek, rosiczek czy dzbaneczników.

Poza owadożercami oglądać można oczywiście też rośliny twardolistne, tropikalne i kolekcję kaktusów. Gałązki uginają się pod kolorowymi cytrynami czy grejpfrutami a sporych rozmiarów sum jak zawsze pływa w swoim basenie. Przyjrzeć można się też dużej rodzinie żółwi. Dla publiczności otworzony jest budynek palmiarni wraz z ogrodem, w którym w wielu miejscach można przysiąść na ławce. Zwłaszcza w ładną pogodę przyjemnie jest posiedzieć w pięknym zielonym otoczeniu.

joomplu:21255

W hallu zaś czeka na nas kolekcja bezkręgowców z lasów tropikalnych rejonów Azji, Ameryki Południowej, Afryki i Australii zaczynając od żuczków i motyli, na pająkach i skorpionach kończąc. Poza nimi są też inne przedziwne stworzenia których na łące obok domu nie zobaczymy.

W drodze do Palmiarni warto zajrzeć też w okolice Muzeum Kinematografii gdzie został niedawno odsłonięty pomnik Filemona i Bonifacego – znanych z bajki kotów.

Palmiarnia czynna jest w godzinach 10-18 (kasa do 17.30), od wtorku do niedzieli (w poniedziałek zamknięte!). Bilety w cenie 3zł ulgowy i 6zł normalny.

Zobacz także:

Tulipany w Ogrodzie Botanicznym (foto)

Palmiarnia w czasie Majówki (foto)

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Łodzi – maj 2011 (foto)

ZOO przyciąga łodzian (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *