Rogucki Solo / Król Solo w Łódzkim Domu Kultury

W czwartek, 28 marca o godz. 19 w Łódzkim Domu Kultury wystąpi Rogucki Solo. Jako gość specjalny pojawi się Król. Bilety: 50-65 zł.

Piotr Rogucki fanom muzyki znany jako wokalista rockowej formacji COMA i wykonawca solowy. W swoich scenicznych wcieleniach łączący elementy poezji, rocka i teatru. Zdobywca wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej min; 2 nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie 2002, Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2004, Grand Prix Festiwalu Spotkania Zamkowe w Olsztynie 2004 Zdobywca Fryderyków za najlepszy album rockowy w latach 2004, 2006, 2009, 2011, Fryderyk za wokalistę roku 2011, laureat nagrody imienia Grzegorza Ciechowskiego. Był jurorem w trzech edycjach programu Must Be The Music w telewizji Polsat.

Albumy solowe: „Loki – Wizja Dźwięku” 2011 – koncept album opowiadający historię opartą na dramacie Bertolda Brechta „Baal”, „95-2003” 2012 – zbiór juweniliów w nowoczesnych aranżacjach, „J. P. Śliwa” 2015 – koncept album składający się z trzech artystycznych komponentów: płyty z utworami, tekstu dramatycznego oraz grafik uzupełniających przekaz i wymowę wydawnictwa. To zapis artystycznych poszukiwań twórcy balansującego na granicy muzyki rockowej, sztuki teatralnej i medialnego mainstreamu. Obecnie (2018) Piotr przygotowuje się do trasy koncertowej „ROGUCKI SOLO”, gdzie zaprezentuje repertuar ze wszystkich swoich solowych albumów, w nowych aranżacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *