Rodzinny interes w Teatrze Małym

rodzinnyinteres8 stycznia o godz. 19:15 w Teatrze Małym rozpocznie się premiera sztuki Rodzinny interes. Kolejne pokazy – 9, 22, 23 stycznia oraz 12, 13, 19 i 20 lutego.

W przypadku Ireny i Eryka, małżeństwa z długim stażem, mały hotelik zaadaptowany na bazie otrzymanego w spadku rodzinnego domu, prężnie działa w okolicy Skierniewic pośród enklaw zielonych zagajników i jabłkowych sadów, stając się dla nich „mini rajem” na Ziemi.

Wciąż zakochana w sobie para właścicieli zaczyna jednak odczuwać obawę przed osamotnieniem na stare lata i pyta się losu wprost: co dalej z  „Komedią”, bo tak nazywa się ów niewielki przybytek turyzmu w środku Polski. Zwłaszcza Irena, była zawodowa aktorka, dla której w swoim czasie świątynią był teatr, marzy, aby ich jedyny syn Piotr znalazł nareszcie żonę, ustatkował się nieco i przejął ich dzieło życia – ów hotel „Komedia” we wsi Orkany/k. Skierniewic w województwie łódzkim. Piotr, wykształcony humanista, chłopak w sile wieku, woli jednak blichtr miasta Łodzi, świat słynnej Manufaktury, kluby i puby na Piotrkowskiej, gdzie często poznaje wiele dziewcząt, wykorzystując swój wrodzony wdzięk. Ale żeniaczka, mimo 33 lat na karku, ani mu w głowie. W końcu do akcji wkracza przebiegłość matki, którą wspiera dzielnie puszysty małżonek – zapalony miłośnik Beatelsów i własnoręcznie robionych nalewek na spirytusie . Oboje rodzice realizują sprytny fortel pod hasłem „POTOMEK” , w czym pomaga im „matka fortuna”. Niezapowiedziane wizyty wokalistki Martusi i tajemniczej „biznesłumen” Wiktorii oraz kuriera z firmy handlowej – przystojnego Chorwata Mikołaja, przychodzą im w sukurs, i jak to w komedii bywa, wszystko powinno się skończyć dobrze.

Autor: Katarzyna Wojtaszak
Reżyseria: Mariusz Pilawski
Scenografia: Katarzyna Mazurkiewicz
Muzyka: Witold Łuczyński
Współpraca techniczna: Janusz Piaseczny

Występują:
Małgorzata Flegel
Marta Górecka
Ewelina Kudeń
Rafał Dąbrowski
Luka Kuzmanovic
Mariusz Pilawski    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *