Rod Stewart zagra w Atlas Arenie

Rod_Stewart_-_Press_Shot_3_jpegWłaściciel jednej z najbardziej charakterystycznych chrypek świata. Wokalista, którego przeboje śpiewają kolejne pokolenia fanów. 28 maja Rod Stewart wystąpi w hali Atlas Arena w Łodzi. Oprócz utworów z najnowszej płyty artysta wykona swoje największe hity. A ma ich niezliczoną liczbę…

Dla jednego z najważniejszych artystów drugiej połowy XX wieku będzie to czwarty koncert w Polsce. Do tej pory zgromadziły one blisko 70 tysięcy widzów.  Rod Stewart to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów świata. W trakcie swojej dotychczasowej kariery sprzedał ponad 250 milionów singli i płyt. W 1994 roku artysta został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame (muzeum honorujące artystów rockowych i inne osoby, które przyczyniły się do rozwoju muzyki; mieści się w Cleveland w USA). Z kolei w 2006 roku Stewart został zaliczony do 100 najlepszych wokalistów wszech czasów. Stało się to dzięki rankingowi amerykańskiego magazynu „Hit Parader”. Do największych przebojów Stewarta należą m.in. utwory: „Handbags and Gladrags”, „You’re in My Heart”, „Downtown Train”, „Angel”, „Sailing”, „Do Ya Think I’m Sexy”, „Hot Legs”, „Baby Jane” czy „Rhythm of My Heart”.

– Rod Stewart to bardzo „płodny” artysta, cały czas wydaje sporo płyt, pomimo tego, że ma już swoje lata. Na dodatek są to płyty z różnych muzycznych płaszczyzn. Bez wątpienia nie jest to działanie schematyczne, czy też „odcinanie kuponów” od swojej wielkiej kariery. Wręcz przeciwnie. To artysta, który cały czas jest na topie – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która już po raz trzeci organizuje koncert Roda Stewarta w Polsce. – Poza tym Rod Stewart fantastycznie wypada podczas koncertów na żywo. To jego wielki atut  – dodaje Marek Kurzawa z Prestige MJM. 

Zdaniem Romana Rogowieckiego, znanego prezentera i dziennikarza muzycznego na sukces Roda Stewarta wpływa kilka czynników. – Po pierwsze on ma bardzo charakterystyczną barwę głosu. A każdy wokalista chce być rozpoznawalny. Po drugie strzałem w dziesiątkę jest jego repertuar. Od rockandrollowych piosenek po utwory z amerykańskiej klasyki muzyki rozrywkowej. Rod jest wokalistą patrzącym bardzo szeroko na sprawy muzyki i w każdym z tych gatunków daje sobie świetnie radę – analizuje Roman Rogowiecki.

Wydany pod koniec października tego roku album „Another Country” to następca płyty „Time”, która była pierwszym autorskim krążkiem artysty od prawie dwudziestu lat (w międzyczasie szkocki piosenkarz nagrał też serię klasycznych Songbooków). Napisane przez Roda Stewarta piosenki znalazły się także na „Another Country”.

– Zrozumiałem, że aby pisać przekonywujące teksty trzeba być niezwykle szczerym i otwartym. Dzięki dobremu przyjęciu mojego poprzedniego album „Time” nabrałem pewności siebie i wiary w swoje możliwości jako autora tekstu. Pozwoliłem sobie także na eksperymenty związane z różnorodnością dźwięków wykorzystując elementy reggae, ska, czy celtyckich melodii – powiedział  o swoich ostatnich dokonaniach Rod Stewart.

Rod Stewart wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie w sobotę, 28 maja 2016 roku. Już teraz wiadomo, że będzie to koncert na bardzo elegancko przygotowanej scenie, z perfekcyjnie dopracowanym nagłośnieniem, w trakcie którego artysta wykona swoje największe przeboje. Wejściówki będzie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Sprzedaż biletów ruszy w najbliższą środę, 18 listopada, o godzinie 10:00. Z kolei we wtorek, 17 listopada o tej samej godzinie, rozpocznie się sprzedaż biletów dla członków fan clubu.

fot. Penny Lancaster

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *