Roczek Furii w łódzkim ZOO

Nowa podopieczna ZOO – Furia – obchodzi pierwsze urodziny. Samica mrówkojada nadrzewnego zamieszkała w łódzkim zoo w ubiegłym roku.

Furia dzieli wybieg z samcem mrówkojada, Tadzikiem. Parę można spotkać w Pawilonie „Wydry i Mrówkojady”.– Dzisiaj nasza Furia obchodzi pierwsze urodziny. Do Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego została przetransportowana z ZOO w Duisburgu, w grudniu ubiegłego roku. Tadzik jest nieco starszy od swojej partnerki. Urodził się w kwietniu 2020 roku. Do Łodzi przyjechał natomiast w sierpniu 2021 roku – mówi Agnieszka Borowiecka, opiekun zwierząt.

Furia i Tadzik – zakochani po uszy

Zwierzęta szybko przypadły sobie do gustu. – Furia i Tadzik od razu zostali połączeni na jednym wybiegu i od pierwszego wejrzenia zakochali się w sobie. Zaczęli się do siebie przytulać, chociaż Furia początkowo starała się trzymać dystans. Tadzik musiał się trochę postarać o względy partnerki. Dość szybko udało mu się jednak przekonać ją do siebie. Miłość kwitnie, uczucie staje się coraz bardziej gorące. Mamy nadzieję, że doczekamy się małych mrówkojadów – dodaje Agnieszka Borowiecka.

Tamandua południowa – mrówkojad czteropalczasty

Mrówkojady nadrzewne, czteropalczaste, które mieszkają w łódzkim ZOO, w naturalnym środowisku występują w Ameryce Południowej, stąd też ich druga nazwa – tamanduy południowe. Mają gęstą sierść, chwytny ogon i wydłużoną głowę. Prowadzą naziemny lub nadrzewny tryb życia. Żywią się głównie owadami. Posiadają długi, lepki język i potężne pazury, dzięki którym zdobywają pożywienie.

Tamanduy dzielą wybieg w łódzkim ZOO z parą sak białolicych.

Wracamy do głównego wejścia

Od czwartku, 27 stycznia, zwiedzających Łódzki Ogród Zoologiczny zapraszamy do nowych kas, od strony alei Parkowej.

Jeszcze przed otwarciem Orientarium uruchamiamy nowe kasy. Miejsce jest większości zwiedzających doskonale znane – aleja Parkowa, przy ulicy Konstantynowskiej, jednak zupełnie zmienił się wygląd głównego wejścia do ZOO. W 2018 roku, kiedy rozpoczęła się budowa Orientarium, kasy zostały przeniesione od strony ulicy Krzemienieckiej. W czwartek, 27 stycznia, wracamy do starego, jednak zupełnie odmienionego, wejścia.

Po otwarciu obiektu do dyspozycji gości będzie 6 kas oraz 8 biletomatów, co z pewnością usprawni obsługę. Obecnie, sprawdzamy działanie systemów, więc nie wszystkie kasy zostaną od razu uruchomione. Będziemy je otwierać po przetestowaniu. W dostępnej części ZOO zwiedzający mogą zobaczyć mnóstwo ciekawych gatunków, z różnych rejonów świata. 

Przypominamy, że łódzkie ZOO otwarte jest codziennie od 9:00 do 15:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *