overhoodW piątek, 30 października na scenie Łódzkiego Domu Kultury wystąpią dwa łódzkie zespoły, Overhood oraz Kohuse. Bilety kosztują 10 zł.

OVERHOOD – to połączenie rockowej kontestacji, hard-core’owej niezgody i klasycznego liryzmu. Ten zespół to starcie poglądów, osobowości i gustów, które w efekcie wyznacza nową jakość sceny muzycznej. Muzyka grupy to ciągła międzygatunkowa dyskusja wykraczająca daleko ponad funkcjonujące wciąż podziały. Ich twórczość to dowód na to, że dzięki wrażliwości i emocjonalnej inteligencji siedmiu zupełnie różnych ludzi, będących przedstawicielami różnych pokoleń i subkultur, jest w stanie znaleźć wspólny muzyczny język i mówić wspólnym głosem o tym, co chcielibyście wiedzieć, ale boicie się zapytać.

KOHUSE – Pomysł na założenie kapeli rodzi się latem 2010 roku, w głowach wokalisty i gitarzysty zespołu, którzy jako jedyni są jego częścią od samego początku. Pierwszy skład kwartetu uzupełniają perkusista i basista, z którymi wyżej wymienieni grali wcześniej w łódzkiej formacji Parano. Do końca 2014 roku grupa działa pod nazwą Jane Doe. W tym okresie kształtuje się jej skład i rodzi styl, oparty na szeroko pojętej muzyce rockowej. Do skutku dochodzi nagranie i wydanie materiału demo, a do pochodzącego z tego krążka utworu „Rozdroża”, powstaje teledysk. Jego premiera staje się clou cieszącej się dużym zainteresowaniem, międzydyscyplinarnej imprezy „Jane Doe Video Music Show”, zorganizowanej przez członków formacji i twórców klipu. Ponadto zespół daje szereg udanych koncertów w macierzystej Łodzi, zjednując sobie niemałe grono odbiorców. Zostaje również zaproszony do udziału w III Mazurskim Turnieju Muzycznym „Skrzydlate Wiosło”, a występ kapeli jest transmitowany na żywo w Internecie. Z początkiem 2015 roku, w legendarnym łódzkim studio S-1 im. H. Debicha, formacja przystępuje do nagrań płyty EP, wyznaczającej nowe kierunki w jej muzycznej działalności. Również w tym czasie do ekipy dołącza obecny perkusista, związany wcześniej z zespołem Death Denied. Zwieńczeniem nowego otwarcia w życiu kapeli jest zmiana nazwy na taką, która podobnie jak jej twórczość, ma być niepowtarzalna i nieoczywista – Kohuse. W czerwcu 2015 roku powstają zdjęcia do klipu „Światło i Cień”. Utwór ten, będący pierwszym singlem zwiastującym EP’kę formacji, pojawia się na falach Radio MadRockHouse. W oczekiwaniu na teledysk zespół udostępnia jeszcze jeden utwór z płyty – „Sumienie”. Ciąg dalszy nastąpi…

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Komety w Żarty Żartami
LilyAllen
Poza Łodzią: Lily Allen na Orange Warsaw Festival 2014
depppurpleodkuchni
Deep Purple 'od kuchni’

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*