rockowanie6W piątek, 6 lutego w ŁDK kolejna odsłona Prog-Rockowania. Na scenie pojawią się Beyond The Event Horizon, Abstrakt i Defying. Bilety kosztują 10 zł.

Beyond The Event Horizon – beyond instrumental rock (Poznań). Zespół powstał w roku 2010r. w Poznaniu z inicjatywy Marka i Adama, obecnych gitarzystów. Ich muzyka to instrumentalny alternatywny rock nie do końca trzymający się przetartych schematów, co daje im własną tożsamość muzyczną. Skład zespołu kształtował się do 2012 roku. Przez cały czas zespół aktywnie pracował nad materiałem i uznaniem nie tylko lokalnej publiczności, zdobywając kilka wyróżnień podczas przeglądów kapel, a także biorąc udział w ważniejszych imprezach jak chociażby poznańskim „Energia Lecha Festival” i POST ROCK FESTIVAL, oraz supportując takie zespoły jak Khuda, Dorena, Long Distance Calling, Telepathy czy Lebowski

Abstrakt – progressive music (Poznań). zespół łączy hipnotyzujące melodie i ostre brzmienie z impulsywnymi kompozycjami. Muzyka wyrywa słuchacza z konwencjonalnych schematów poprzez ekspresywne wyrażanie wizji jej twórców. Ważnym elementem są wizualizacje dopełniające treść i znaczenie.

Defying – progressive post metal (Olsztyn). Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Rafała Warniełły i Tomasza Semeniuka. Pierwsze kompozycje powstały po dołączeniu do grupy basisty Pawła Siemaszki oraz gitarzysty Dominika Pliszki. W tym składzie zostało nagrane demo „Phial of Prayers”. Po długich poszukiwaniach odpowiedniego wokalisty za mikrofonem stanął Marcin Bielski. Następnie ekipa pożegnała się z gitarzystą Dominikiem, a jego miejsce zajął Piotr Stępiński. Muzycy w tym składzie zaczęli poważną pracę nad swoimi utworami, czego efektem było kolejne demo zarejestrowane we wrześniu 2010 roku. Od tego czasu zespół zaczął aktywniej koncertować oraz odniósł sukcesy na licznych przeglądach muzycznych. Jednak przede wszystkim grupa skupiła się na komponowaniu nowego materiału, który w 2012 roku znalazł się na demie „Portraits”. Początek roku 2013 przyniósł zmiany personalne. Skład opuścił Marcin, a jego miejsce za mikrofonem zajął Piotr. Od tego momentu muzyka zespołu, oparta na niższych niż wcześniej strojeniach oraz wzbogacona growlowym wokalem, zdecydowanie zmierzyła w kierunku metalu progresywnego. Członkowie Defying rozpoczęli prace nad swoją debiutancką płytą. Efektem ich działań jest album koncepcyjny, zatytułowany „Nexus Artificial”, który ukazał się 24 marca 2014 roku. Grupa chętnie prezentuje swoją muzykę na żywo. Na koncie ma udane występy, m.in. z Butterfly Trajectory, Thesis, Votum, Closterkeller, Obscure Sphinx, czy Tides From Nebula.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Red_Bull_Content_Pool
Red Bull Tour Bus w Łodzi
opener
Poza Łodzią: Metronomy na Open’erze
Soundedit ’21 – Midge Ure & Marc Almond

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*