Robert Brylewski i Kryzys w DOMu (foto)

DSC_2108W niedzielę 17 stycznia w Klubie Dom odbył się koncert Roberta Brylewskiego i zespołu Kryzys. Wydarzenie ciekawe nie tylko ze względu muzycznego, ale także historycznego i artystycznego, ponieważ był to nie lada performance.

Kryzys oczywiście nie z oryginalnym składem, ale z zupełnie niezmienionym Robertem Brylewskim przekazał publiczności potężną dawkę energii punk – rockowego i reggaowego brzmienia. Od samego początku występu sala przepełniła się fuzją kontrolowanej improwizacji ze strony muzyków. Czuć było punk, ale też profesjonalizm. Numery brzmiały jak 20 lat temu i nie jest to ujma. Charakterystyczny megafon też był na miejscu, co dodatkowo spotęgowało kryzysowy klimat. Niestety załamana ręka Roberta Brylewskiego uniemożliwiła zobaczenie muzyka podczas gry na gitarze (I tak dał z siebie 200 procent).

Pierwsze występy Kryzysu przypadły na wiosnę 1979 roku. Zespół koncertował aż do 1981, w którym też wystąpił na festiwalu w Opolu. Jednak wiosną ’81 rozpadli się na skutek problemów personalnych. W latach 2003-2006 ukazały się dwa albumy, w których artyści tacy jak : Pidżama Porno, Dezerter, Farben Lehre czy T.Love umieścili własne wykonania utworów Kryzysu. Właśnie te albumy skłoniły muzyków do reaktywacji Kryzysu.

joomplu:103850

Od tej pory w składzie zespołu jest Robert Brylewski – wokal wiodący i gitara, Maciej Góralski – perkusja, Andrzej Kasprzyk – gitara, Martyna Załoga – gitara basowa, Aleksander Kornecki – saksofon. Od czasu reaktywacji muzycy wystąpili w Jarocinie w 2008 roku i wydali nową płytę, która ukazała się w maju 2009 roku ”Koniec Komunizmu”.

/fot. Rafał Jakuszczonek

Zobacz także:

1984 w DOMu (foto)

FairyTaleShow w DOMu (foto+wideo)

Little White Lies w DOMu (foto)

Deriglasoff Band w DOMu (foto)

Bruno Schulz w DOMu (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *