2wrzesnia_033Ponad stu dziesięciu uczestników, w tym dziesięciu spoza Polski. Trzy dni prezentacji demosceny. Za nami kolejna odsłona Riverwash.

Od 2 do 4 września po raz pierwszy w Łodzi organizowano Riverwash – największą w naszym kraju imprezę promującą demoscenę.

– Riverwash ma czteroletnią tradycję – opowiada organizator, Dominik Witczak – Dlaczego przeniesiono ją do Łodzi? Po prostu sam stąd jestem.

Czym jest owa demoscena? To grupy zapaleńców, twórców, programistów wyciskających „siódme poty” z komputerów. Największy rozkwit demoscena przeżyła za czasów 160-bitowców, toteż nie może dziwić, że podczas Riverwash najbardziej popularniejszą platformą była Amiga. Nie zabrakło jednak także 8-bitowców, takich jak Atari czy Spectrum.

Tak więc artyści z Polski i zagranicy konkurowali ze sobą w kilku kategoriach m. in. 3D GFX, Foto Comp, Oldschool Intro, Newschool Intro, Amiga Demo, czy Game Compo.

Riverwash należy porównać do typowo fandomowych imprez, gdzie każdy zna każdego, a walka na linii Amiga/Commodore – Atari nadal jest żywa.

Zobacz także:

Projekt P.I.W.O. w Łodzi (foto)

8bit jest GIT! w Jazzdze (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Obchody 597. rocznicy lokacji Miasta Łodzi (foto)
Jaka jest najchętniej kupowana turystyczna pamiątka z Łodzi?
DSC07015
Inauguracja projektu Poznaj moja historię (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*